Inter
Inter 2:2(1:1) Torino
Torino

Igor Šestak • nedjelja, 27.01.2013.

U posljednjoj utakmici 22. kola Serie A u Milanu su se sastali Inter i Torino te rezultatom 2:2 podijelili bodove. U zanimljivoj i otvorenoj utakmici Inter je rano poveo, Riccardo Meggiorini je svojim prvim ovosezonskim pogocima preokrenuo rezultat, a domaće je od poraza spasio Esteban Cambiasso.

Inter je u tri ovogodišnja kola upisao poraz, pobjedu i remi, a uoči gostovanja Torina na stadionu Giuseppe Meazza poražen je u prvoj utakmici polufinala Kupa od Rome. Ni na ovoj utakmici trener Stramaccioni nije mogao računati na Milita, kao ni na Stankovića i Samuela, dok je Coutinho izostao jer je na pragu prelaska u Liverpool. Dobra vijest za Nerazzurre bio je oporavak Cassana, koji se u napadu pridružio Palaciju, a iza njih je u sustavu 3-4-1-2 zaigrao Guarin. Marko Livaja ostao je na klupi za pričuve.

Gosti iz Torina u Milano su stigli s nizom od pet utakmica bez poraza te odlučni da prekinu neugodnu tradiciju u utakmicama s Interom. Crno-plave nisu pobijedili od 1994., u gostima od 1988. godine, a ni ovu utakmicu nisu dobro počeli. U tijeku je bila peta minuta kada se izvođenja slobodnog udarca s dvadesetak metara od Torinovog gola prihvatio Rumunj Chivu i sjajno pogodio preko živog zida za vodstvo domaćih.

Igrači Torina prilično su se brzo oporavili od početnog šoka i stvorili nekoliko dobrih situacija pred vratima Handanovića. Nakon nekoliko nerealiziranih prilika do izjednačenja su došli u 23. minuti nakon velike pogreške Guarina. Kolumbijski veznjak neoprezno je izgubio loptu pred svojim šesnaestercem, Meggiorini je razmijenio dodavanja s Barretom i preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora svladao slovenskog vratara. Nakon izjednačenja, do poluvremena nije bilo većih prilika, a Interu se u jednoj akciji ozlijedio strijelac Chivu pa ga je u 28. minuti zamijenio Pereira.

Ta je izmjena značila i promjenu sustava igre pa je Inter zaigrao s četvoricom u obrani, no u drugo poluvrijeme nije ušao dobro. Nakon sedam minuta igre po desnoj se strani probio Cerci i uputio prizemni centaršut, a između Ranocchije i Juana Jesusa sasvim sam se našao Meggiorini i zabio za vodstvo Torina. Napadač Torina do ove je utakmice prikupio 17 ligaških nastupa, a protiv Intera je upisao svoje prve ovosezonske pogotke.

Stramaccioni je minutu kasnije napravio i drugu prisilnu izmjenu. Umjesto ozlijeđenog Mudingayija uveo je Cambiassa, a kasnije se pokazalo kako je Argentinčev ulazak bio pun pogodak. U 66. minuti domaćini su došli do izjednačenja nakon argentinske akcije. Palacio je dao u prostor za Zanettija, on odlično ubacio za Cambiassa koji je iz blizine pogodio za 2:2. Inter je tada jurnuo po treći pogodak, no odlična prilika došla je na drugoj strani. U 71. minuti Bianchi je pucao nakon centaršuta Birse, a Handanović je njegov udarac odbio u vratnicu.

U posljednjih dvadesetak minuta obje su momčadi igrale vrlo otvoreno tražeći pobjednički pogodak, no rezultat se više nije mijenjao. Inter je imao nekoliko obećavajućih napada, ali na kraju je Handanović morao spašavati bod. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade obranio je udarac Meggiorinija i zaustavio ga na putu do hat-tricka. Ovim remijem Inter je ostao četvrti, ali je propustio približiti se trećem Laziju. Za Rimljanima sada zaostaje tri boda. Torinu je ovo već deseti remi sezone, a 23. kolo će dočekati na 12. mjestu Serie A.

• Obrisan korisnik28.01.2013. u 00:12
    Ako nastave s ovakvom igrom Ligu prvaka mogu samo sanjati. Meggiorini odličan, a i Cerci je fino odigral.
  • Obrisan korisnik27.01.2013. u 23:16
    čekam da se inter trgne.liga prvaka i tako dalje i tako dalje.to bi trebao bit minimalni cilj.