Veliki preokret Cibone u zadnjih pet minuta protiv Širokog

S Pecare:Ivana Karačić • nedjelja, 27.01.2013.

Cibona je u sjajnoj košarkaškoj predstavi osvojila bodove na Pecari. Nakon 30 minuta izjednačene i tvrde igre u kojoj nijedna momčad nije uspjela ostvariti veću prednost, Široki je u zadnjoj četvrtini odličnom napadačkom serijom stigao do prednosti od deset poena, 78:68. Činilo se tada da je Široki pred pobjedom. No, Cibona je tada zaigrala odlično i zahvaljujući iskusnom Andriji Žižiću napravila veliki preokret za 81:89 pobjedu.

Opet je dvorana na Pecari bila krcata i opet se igrala dobra košarka. U derbiju začelja Široki i Cibona krenuli su u utakmicu čvrsto, a napadačke akcije rješavali uglavnom šutom izvan reket. Bodreni manjom skupinom Smogovaca gosti iz Zagreba su u početku bili stalno u vodstvu, no nisu uspijevali ostvariti veću prednost. Uglavnom goste je držao Darryle Strawberry s tri pogođene trice, a na drugoj strani točan je bio Johnathon Jones.

Za razliku od gostiju koji su tražili i igru u reketu, Široki se oslanjao uglavnom na vanjski šut. Povremeno ga je tek prekidao uspješnim ulazima u reket Ivan Ramljak. Bez obzira na šest pogođenih trica u prvome poluvremenu Cibona je ipak na odmor otišla s prednošću 37:41, a za nju je svakako zaslužan bio Andrija Žižić. Ostvarena prednost Ciboni nije ništa jamčila, jer je Široki bio izuzetno motiviran, a imao je i veliku potporu s krcatih tribina Pecare.

Nastavak utakmice nije krenuo kako su domaći željeli. Davor Kus pogađao je točno izvana, čak tri trice. Onda se probudio domaćin. Napokon je nekoliko lopti spušteno u reket Željku Šakiću, koji je uspješno poentirao. Na ruku domaćinu išle su i tehnička pogreška Marina Rozića i nesportska Darija Šarića. U 27. minuti Šakić je donio izjednačenje 58:58. U nadmetanju Šakića i Žižića domaći je košarkaš u tim trenucima bio uspješniji.

Početkom posljednje četvrtine uz Šakića razigrao se i Boris Barać, pa je za pet minuta domaćin došao do velike prednosti 78:68. Izgledalo je da je Cibona u bezizlaznom položaju. No, trener Danijel Lutz postavio je kombiniranu zonsku obranu koja je zbunila domaće igrače. Popustila im je koncentracija i u obrani i u napadu. Promašivali su čiste zicere, a na drugoj strani Žižić je poentirao uz prekršaje Baraća.

Široki je zadnji put vodio 81:78 u 38. minuti. Ostatak utakmice pripao je Ciboni, koja je u zadnjih pet minuta zabila ukupno 21 poen i slavila veliku pobjedu, kojom je pobjegla od pretposljednjeg mjesta na ljestvici, a Široki je ostao usamljen na 13. mjestu sa svega šest pobjeda i sad mora u goste Zadru u Višnjik. Najbolji igrači utakmice bili su Andrija Žižić i Željko Šakić.

• cib250627.01.2013. u 23:08
    Konacno pobjeda!Uz ovako limitiran kadar i prevazna pobjeda,trebamo ih sada podrzat,a ne blatit jer nema koristi od toga...Novi play bit ce pojacanje,sa Zizicem moze biti odlican u pick and rollu,kus isto kvalitetno moze odigrat,Saric vidi se potencijal,ali treba smirit glavu i ne slaviti svaki kos... [više na forumu]
    cib2506
  • Obrisan korisnik27.01.2013. u 22:12
    Zao mi je Sirokog, nisu imali srece, ovi indijanci su dobili ni krivi ni duzni
  • w.potter27.01.2013. u 22:07
    jel kome jasno što točno u Ciboni radi ovaj Dustin Ware?!
    w.potter
  • eviv27.01.2013. u 21:30
    Cibona je odigrala odličnu utakmicu, borbeno, do kraja. Znači nije bilo padanja kao do sada u završnici utakmice. Što se novog amera tiče, točno je da je ušao loše u utakmicu(sa ekipom nije ni puna dva dana), al je u zadnjih 5 minuta imao 5 asista na Žižića koji je to uredno pospremio. U biti su... [više na forumu]
    eviv
  • Obrisan korisnik27.01.2013. u 19:35
    široki pobijedio sam sebe... nemogu vjerovati kako loše reagiraju na zonsku obranu... 21:3 im je na kraju cibona napravila. ista stvar je bila protiv partizana na zonsku obranu al su se izvukli. Cibona nista posebno, ovaj novi amer izgubljen