Igokea pala u Ljubljani, Krka nije uspjela iznenaditi u Podgorici

Filip Han • subota, 26.01.2013.

U utakmici s puno pogrešaka Union Olimpija imala je više koncentracije u završnici i porazila Igokeu. Budućnost ni u jednom trenutku nije dopustila Krki da joj ozbiljnije zaprijeti.

Utakmica između Olimpije i Igokee otvorena je s puno pogrešaka na obje strane. Promašeni šutevi, izgubljene lopte, prekršaji, sve se to moglo vidjeti početkom prve četvrtine u Stožicama. Između niza pogrešaka nešto je preciznija bila Igokea koja je vodila 13:19 na kraju prve četvrtine. Činilo se da će prednost Igokee nastaviti rasti i u drugoj, ali da se to ne dogodi pobrinuo se Klemen Prepelič koji je u toj četvrtini zabio 18 poena, od čega pet trica. Zahvaljujući njemu, Olimpija je na poluvremenu vodila 37:34.

Slovenci su u drugo poluvrijeme ušli s čvršćom obranom, a Igokea je djelovala bezidejno u napadačkom dijelu. Olimpija je tako uspjela podići prednost na 52:45 na kraju treće četvrtine. Ipak, nisu se uspjeli odvojiti i u posljednjoj četvrtini Igokea se uspjela sasvim približiti. Pri rezultatu 63:63 Prepelič dobiva tehničku pogrešku, ali Branko Jorović promašuje oba slobodna bacanja. U sljedeće dvije minute Dino Murić pogađa jedno bacanje, Alen Omić lagani zicer, a Jaka Blažič dalekometnu tricu za konačni rezultat 69:63.

Odličnu je utakmicu odigrao Murić s 13 poena i 10 skokova, najbolji strijelac bio je Prepelič s 22 poena, a pratili su ih Blažič sa 16 i Omić s 13 poena. Kod Igokee najefikasniji su bili Corsley Edwards sa 16 i Branko Jorović s 12 poena. Razočarao je Clifford Hammonds upisavši samo dva poena i dvije asistencije.

Budućnost i Krka odigrali su dosta izjednačenu utakmicu u kojoj je na kraju presudio nešto bolji šut Podgoričana. Krka je dobro otvorila utakmicu i držala laganu prednost sve do sredine druge četvrtine, kada Nikola Ivanović i Strahinja Milošević s nekoliko dobrih poteza na oba kraja terena dovode Budućnost u prednost.

Ta je prednost lagano rasla pa je Budućnost na poluvremenu imala prednost od osam koševa. Na početku drugog poluvremena činilo se da bi se Budućnost mogla odvojiti, ali borbena Krka nije to dopustila. Kraj treće četvrtine dočekali su sa šest koševa minusa.

Krka je u četvrtoj četvrtini preko Uroša Lučića i Jake Klobučara još jednom pokušala promijeniti rezultat, ali Budućnost je bila dobro koncentrirana, pogotovo u obrambenom dijelu, gdje su se izmjenjivali zona i obrana čovjek na čovjeka. Mirno su priveli utakmicu kraju s rezultatom 74:66.

Najefikasniji kod Budućnosti bili su Ivanović i Vladimir Mihailović s po 15 poena te Gerald Lee s 10. Krku su predvodili Klobučar s 18 i Lučić s 15 poena. Jure Lalić je za 29 minuta upisao 10 poena i 5 skokova, a Jakov Vladović za 28 minuta imao je 9 poena i 5 asistencija.

Igokea je unatoč porazu zadržala prvo mjesto na tablici, a Olimpija je ponovno na pozitivnom omjeru od deset pobjeda i devet poraza. Budućnost je trenutno na četvrtom mjestu s istim omjerom kao Cedevita, a Krka zauzima deveto mjesto.

• Obrisan korisnik29.01.2013. u 22:05
    Igokea jos moze da padne u Pioniru od Partizana i to je to. Moja neka prognoza za Final4 je Igokea-Radnicki te Zvezda-Partizan. Mislim da Zvezda moze da uzme titulu
  • Obrisan korisnik27.01.2013. u 12:02
    luda utakmica Prepelića i Blažića....Zaista super zanimljiva liga...