Đuro Đaković u produžetku do pobjede na Baldekinu, prekinut niz Jollyja

S Baldekina:Ivana Jurica • subota, 26.01.2013.

I drugi put ove sezone Jolly Jadranska banka Šibenik i Đuro Đaković preko produžetka su tražili pobjedu. A kao i u prvoj utakmici u Slavonskom Brodu, i ovog je puta pobjeda otišla na stranu Đure Đakovića. Slavila je Plantakova momčad na Baldekinu rezultatom 98:91, čime se borba za mjesta u Ligi za prvaka dodatno zakomplicirala.

Jolly JBŠ – Đ. Đaković 91:98 (19:22, 15:16, 25:21, 19:19, 13:20)

Šibenik, dvorana na Baldekinu, gledatelja 250
Suci: Muhvić (Karlovac), Sušanj (Rijeka), Kruljac (Zagreb)

Jolly Jadranska banka Šibenik: Petković 1, Katura 5, Vlaić, Vrlika, Ross 36, Mrva 19, Naletilić, Bubalo 9, Vrsaljko 13, Gabrić 4, Gulam 4, Butorac. Trener: Hrvoje Vlašić.

Đuro Đaković: Blajić 9, Kljajić, Puljko 18, Batina 23, Živković 3, Šarlija 19, Salamun, Baković, Kolovrat 2, Karlović 2, Brnas 22, Pehar. Trener: Neven Plantak.

Stao je pobjednički niz Jollyja na domaćem parketu u ovogodišnjoj A-1 ligi. Šibenčani nisu uspjeli upisati sedmu uzastopnu pobjedu u domaćem prvenstvu, a Đuro Đaković je, unatoč velikom broju promašenih slobodnih bacanja, došao na Baldekinu do iznimno vrijednih bodova. Domaćin je imao i daleko boljih izdanja od ovog protiv Brođana, koji kao da su više željeli pobjedu. Obje su momčadi u 45 minuta igre izgubile čak 39 lopti (domaćin 22, gosti 17).

Domaćin susret otvara vodstvom 9:2, ali vrlo brzo prednost im se istopila, kad su Batina, Brnas i Šarlija prvi put prednost donijeli svojoj momčadi – 13:11. Igra se potom koš za koš, Mrva pogađa za 19:17, Brnas za izjednačenje, a s istekom četvrtine Batina pogađa tricu za plus tri svoje momčadi – 22:19.

Serijom 7:0 na početku druge četvrtine Jolly vraća prednost na svoju stranu – 28:25. Jedini strijelci za domaćine u drugoj dionici igre bili su Ross i Vrsaljko, dok je goste predvodio sjajni Batina koji je već do odlaska na odmor postigao 16 koševa. Serijom od 8:0 momčad Nevena Plantaka pri kraju poluvremena ponovno dolazi do četiri koša prednosti – 32:36. S plus četiri gostiju ušlo se i u drugo poluvrijeme – 34:38.

I u nastavku je Batina nastavio po istom: upravo zahvaljujući njegovim koševima Đuro Đaković je u 23. minuti imao i najveću prednost, plus devet (36:45). Ali u samo dvije minute domaćin dolazi u potpuni egal: Ross i Gabrić pogađaju za 47:47. Nekoliko koševa Bubala vraćaju prednost na stranu Šibenčana, gosti u tim trenucima puno griješe s linije slobodnih bacanja, ali ipak dolaze do izjednačenja uoči zadnjih deset minuta igre – 59:59.

U zadnjoj četvrtini odgovornost kod domaćina preuzima Mrva. Pet koševa na otvaranju za 64:59. Šest koševa u nizu postiže Brnas, a na drugoj strani nepogrješiv je Mrva, za 72:68. Šarlija i Batina vraćaju prednost na drugu stranu – 74:72. Mrva pogađa za izjednačenje, a Šarlija potom promašuje oba slobodna bacanja. Brnas pogađa za plus dva, a Mrva samo jedno slobodno bacanje. Na semaforu svjetli 75:76 minutu i pet sekundi prije kraja. Gosti imaju napad, ali Puljko, lani igrač Jollyja, nije precizan, a na drugoj strani ni domaćini ne dolaze do koša. 28 sekundi prije kraja Puljko pogađa oba slobodna bacanja za 75:78, a na drugoj strani tricom odmah uzvraća Ross. Imali su gosti i novih 19 sekundi, napad za pobjedu, ali Puljko se spetljao i krenulo se u produžetke.

Jolly otvara košem Gulama, ali suci ga poništavaju, pokazujući da je isteklo vrijeme za napad. U sljedećem napadu pogađa Vrsaljko, a Puljko tricom vraća prednost na stranu svoje momčadi (81:80). Nova trica gostiju, ovog puta Blajića, donosi im i plus četiri. Ross vraća na minus jedan, a gosti pogađaju samo jedno od četiri bacanja, pa je njihova prednost samo plus dva (85:83). Jednu minutu i 51 sekundu prije kraja Šarlija dva puta skače u napadu, a uspijeva pogoditi i oba bacanja za 83:87. Na drugoj strani odmah pogađa Ross, a na identičan način uzvraća i Puljko. Šibenski Amerikanac realizira i još jedan napad, a na drugoj polovici terena Puljko, poslije još jednog drugog napada, pogađa oba bacanja za 87:91.

Nakon što je nešto više od pola minuta prije kraja Ross promašio jedan napad pri rezultatu 87:91, a potom je svirana i nesportska pogreška Mrve što su znali kazniti Karlović, a potom i Puljko, pitanje pobjednika bilo je definitivno riješeno. Ross je tricom smanjio na 91:96, a konačnih 91:98, opet s linije slobodnih bacanja, postavio je Puljko.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Ross - 36 koševa, kod domaćina dvoznamenkasti su bili i Mrva (19 koševa, 12 skokova) i Vrsaljko (13 koševa). Kod gostiju Batina je postigao 23, Brnas 22, Šarlija 19, a Puljko 18 koševa.

Domaćim porazom od Brođana, Jolly je kompromitirao svoju dosadašnju poziciju, a u sljedećem ga kolu čeka gostovanje u Sinju. Đuro Đaković pobjedom je ostao u igri za Ligu za prvaka, a sljedeći protivnik im je Zagreb.