Alkar slavljenički kroz srce Slavonije za šestu u nizu

Mišo Gulić • subota, 26.01.2013.

Alkar je nakon prave drame u završnici susreta protiv Osječkog sokola, bodren svojim vjernim navijačima, uspio doći do šeste pobjede u nizu, ukupno osme prvenstvene, čime je nastavio koračati stazom koja vodi u Ligu za prvaka...

Osječki sokol - Alkar 81:83 (26:21, 13:23, 24:25, 18:14)

A-1 liga, 12. kolo
Osijek, Dvorana Jug 2

Alkar: Jugo 9, Bilić 9, M. Modrić 2, S. Modrić 5, Matić 10, Boban, Gaurina 11, Žitko 17, Ivišić 4, Ćurković 2, Župić 7, Kanaet 7.
Trener: Damir Milačić

Osječki sokol: Tucaković 9, Šarac 3, Budimir 22, Mario Raić, Ćosić 2, Marko Raić 3, Radoš 2, Tomeljak 26, Kozić 2.
Trener: Zoran Helbich

Skokovi: Osječki sokol 21; Alkar 31
Izgubljene lopte: Osječki sokol 10, Alkar 20
Osobne pogreške: Osječki sokol 21; Alkar 26

Sam susret obilovao je preokretima, igralo se na "refule", a tri minute prije kraja Alkar je imao plus 11 i činilo se da je susret prelomljen, no tada je na scenu stupio Tomeljak koji je povukao svoju momčad do serije od 13-1 i preuzimanja vodstva, ali status junaka večeri ipak je pripao Rudolfu Jugi koji je preuzeo odgovornost u posljednjem napadu svoje momčadi i koji je zabio posljednje (pobjedničke) koševe na utakmici.

Na uvodna četiri koša Alkara, Sokol je odgovorio s njih sedam, čak četiri izgubljene lopte Sinjani su skupili u tim trenutcima, što je zarana trenera Alkara prisililo da pozove minutu odmora, nakon čega su se gosti ponovno vratili na "tračnice". Ipak, kratkog je daha bila njihova dobra igra, jer s druge strane su Tomeljak i prije svih Budimir imali spreman odgovor pa je Osijek nakon osam minuta imao šest koševa viška (21:15), što je koš više od prednosti koju su ponijeli na prvi dvominutni predah (26:21).

Ulaskom Žitka Sinjani su konsolidirali redove, probudio se i S. Modrić čijom su tricom gosti vratili prednost na svoju stranu (30:31), ali nije to obeshrabrilo domaće pa su naredne minute donijele konstantne izmjene u vodstvu. Rani ulazak Alkara u bonus Sokolu je omogućio cijeli niz bacanja, što su gosti kompenzirali odličnim skokom pa su na "veliki" odmor otišli s viškom od pet koševa (39:44).

Bilo kuda, Maligani svuda!

Sinjani niti na najudaljenijem gostovanju nisu bili bez glasne podrške svojih navijača koji su na put od 700 kilometara krenuli s dva kombija i nekoliko osobnih automobila, pa se i dvoranom u Osijeku prolamala njihova pjesma, a Sinjski Maligani već sada najavljuju pravi "pakao" u narednom kolu kada u Sinj stiže Jolly koji je, budi uzgred rečeno, u ovom doživio poraz kod kuće od Đure Đakovića.

Gdje su Sinjani stali na kraju druge, nastavili su početkom treće četvrtine i dok se domaći nisu ni snašli ostvarili ugodnih deset koševa viška (43:53). Domaće je u igri tada držao iskusni Tomeljak serijom koševa i asistencija (dvije vezane trice), a nakon bacanja Budimira u 28. minuti, Osijek je došao na minimalan zaostatak (63:64), nakon čega su gosti serijom 5-0 ponovno odmaknuli naprijed.

Po već viđenom scenariju, na svaki domaći rezultatski povratak, gosti su imali odgovor, tri minute prije kraja na krilima Kanaeta pobjegli su i na plus 11 (67:78), ali nevjerojatan pad koncentracije, da ne kažemo strah od pobjede, i sjajni Tomeljak režirali su domaću seriju od 13-1 za njihovo vodstvo od 80:79. S druge strane sinjski post prekinuo je Žitko, priliku za uzvrat imao je Budimir s linije za bacanja, ali jedno pogođeno bilo je dovoljno tek za 81:81.

Odgovornost u redovima Alkara, kao i mnogo puta do tada, preuzeo je Jugo, iznudio prekršaj Šarca i 15 sekundi prije kraja pogodio oba bacanja, nakon čega je već spomenuti osječki igrač pokušao donijeti produžetak, ali nije u tome uspio pa su se šestoj pobjedi u nizu veselili Sinjani.

Prvo ime u redovima pobjedničke momčadi bio je Žitko koji je zabio 17, deset je dodao i Matić uz još pet skokova i četiri asistencije, koš više ubacio je Gaurina, ali vrijedi istaknuti i učinak Kanaeta sa sedam koševa i deset skokova. U redovima Osječkog sokola najbolji je bio Tomeljak 26 koševa i šest asistencija, dok je Budimir ubacio 22, a statistici je pridodao još i osam skokova.