Zagreb i Kvarner ubilježili očekivane pobjede, visoki poraz Križevaca

Branimir Korać • nedjelja, 27.01.2013.

12. kolo A-1 lige košarkaša kompletirano je s dva nedjeljna susreta u kojima su domaćini ubilježili očekivane pobjede. U subotnjem dvoboju lider Kvarner lako je slavio kod Dubrovnika...

Košarkaši Kvarnera potvrdili su vodeću poziciju u A-1 ligi košarkaša gostujućom pobjedom kod Dubrovnika. Posljednjeplasirana momčad lige pružila je Riječanima dobar otpor, nije im olakšala posao i na kraju je upisala poraz 81:73 iako je na poluvremenu bila rezultatski gotovo poravnata (44:45).

U gostujućem sastavu Dino Cinac je ubacio 20 poena, a Bojan Krivec je dodao 19. Kod Dubrovčana odličnu utakmicu odigrao je Mislav Perić koji je ubacio čak 27 poena, a slijedio ga je Dino Jakoliš s 13 poena i deset skokova.

Korak s Kvarnerom drži Zagreb koji na svom parketu nije dozvolio iznenađenje protiv momčadi Darde. Međutim dugo su Mravi lomili otpor upornih Slavonaca, Darda je u 35. minuti i vodila 69:68 nakon trice Josipa Glavinića, no do kraja susreta Zagreb radi seriju 14:0, gosti potpuno padaju i ostaju bez ijednog poena u posljednjih pet minuta susreta.

Zagrebaši su u utakmicu krenuli dalekometnom paljbom pa su tako u prvih 17 minuta ispucali nevjerojatnih 20 trica, međutim do kraja susreta su se malo "smirili" i u naredne 23 minute ispucali tek 12.

Najbolji kod Zagreba bili su Tomislav Petrović s 32 poena (6/10 trica) i 15 skokova i Marko Car s 25 poena. Juraj Segarić je dodao 12 asistencija. Kod Darde Josip Glavinić je ubacio 25 poena (6/14 trica) uz devet skokova i sedam asistencija, a Luka Pandurić je dodao 14 poena i osam skokova.

U posljednjoj utakmici kola Zabok je lakoćom nadigrao Križevce Sve je bilo riješeno već praktički u prvom poluvremenu kada je domaćin pobjegao na 50:29 i gostima nije bilo spasa. U drugom dijelu Zabočani su rutinski održavali prednost i na kraju visoko slavili 93:68.

Antonio Vlaić predvodio je Zabočane s 20 poena i osam skokova, a po 14 poena su dodali Petar Marić i Robert Lež. Kod gostiju Ivan Cvjetković je ubacio 25 poena uz šest skokova, a Patrick Rembert je dodao 14 poena i šest skokova.