Oldham Athletic
Oldham Athletic 3:2 Liverpool
Liverpool

Ante Zovko • nedjelja, 27.01.2013.

Liverpool će još jednu sezonu završiti bez domaćeg trofeja. Trećeligaš Oldham Athletic, koji se bori za ostanak u tom natjecanju, zaključio je vikend u kojem se igralo četvrto kolo FA kupa pobjedom 3:2 protiv premierligaša koji je posljednji put izgubio od člana League Onea.

Nedjelja je ponudila niz senzacija u FA kupu. Chelsea se spasio poraza od trećeligaša Brentforda, Tottenham je eliminiran od strane drugoligaša Leedsa, a Liverpool se proveo najgore na gostovanju na teškom terenu Oldhama s kojeg se na dan utakmice čistio snijeg.

S dva gola Matta Smitha, domaćin je zaskočio Redse u prvom dijelu kad im je najmanje odgovaralo, na početku i na kraju. Škrtel u drugoj minuti nije mogao spriječiti udarac glavom, nego ga samo produžiti u mrežu.

Suarez je u 18. htio biti asistent, ali je na kraju postao autor izjednačujućeg gola. Pokušao je uposliti Sturridgea, ali Oldhamov branič nespretnom reakcijom vratio je loptu Urugvajcu koji se stigao namjestiti i zabiti.

Nakon još nekoliko šokova pred Jonesovim golom, Liverpool se opet našao u minusu u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Vratar Liverpoola ispustio je nabačaj Wabare i dopustio Croftu da pronađe Smitha ispred gola. 2:1.

Vrag je definitivno odnio šalu u 48. minuti. Winchester je uspio probiti krilo i ubaciti za Wabaru koji skače u Liverpoolovu šesnestercu i postavlja 3:1.

Rodgers je potom uveo Gerrarda i Downinga i isplatilo se. Liverpool je preuzeo kontrolu nad igrom i uspio smanjiti. Allen uz pomoć domaćeg igrača volejem poslije kornera pronalazi pravi put. Gerrard u 90. pogađa prečku, što je bio gostujući labuđi pjev.

• Obrisan korisnik28.01.2013. u 13:29
    Lol, za par godina? imate jos 5 mjeseci da uzivate kao najtrofejniji engleski klub a onda pa-pa:)
  • Obrisan korisnik27.01.2013. u 22:41
    Samo se ti tješi sine, nada je kurva :)
  • Obrisan korisnik27.01.2013. u 22:39
    hahahahaha, koja komedija od kluba, e sad stvarno mozete pjevat I'd rather walk alone :)
  • Obrisan korisnik27.01.2013. u 22:33
    rrreeeddd, ima jedan bek kojeg je luserpool davno htio kupit, ime mu je Hrvoje Ćale, sigurno bi se uklopio u momčad! takve oni vole, kojima je centaršut stran pojam!:)
  • Obrisan korisnik27.01.2013. u 22:07
    Nije problem Liverpoola šta kupuje mlade igrače,nego šta kupuje skupe igrače,tj precijenjene...Da se manje baziraju na bacanje pare na napuvane Engleze i da dovedu 2 extra klase za te pare bili bi opet u rangu s Man. Utd-om