Manchester United
Manchester United 4:1 Fulham
Fulham

Ante Zovko • subota, 26.01.2013.

Fulham nije imao nikakve šanse protiv kombinirane momčadi Manchester United a u četvrtom kolu FA kupa. I bez Robina van Persieja, Crveni vragovi pobijedili su 4:1 ne doživjevši praktički pravi otpor londonske momčadi.

Susret koji je Mladen Petrić odgledao s klupe u potpunosti je kontrolirao United koji je pojačao ritam u drugom poluvremenu u kojem je zabio tri gola. Ran gol skinuo je teret s leđa domaćima koji su mogli i ranije osigurati čistu pobjedu.

Fulham se našao u nevolji već u 72. sekundi. Hughes je igrao rukom poslije kornera i Giggs je matirao Schwarzera s bijele točke. Trebao je Manchester imati još jedan jedanaesterac, kad je lopta u ruku udarila Duffa u 20. minuti, ali domaći se toga neće ni sjećati s obzirom na drugi dio iz snova.

United nije davao mira Londončanima i, nakon što je Hughes spasio gol na liniji, tri minute poslije Rooney prevario je istog igrača i prizemnim šutom pogodio za 2:0. Gostujuća obrana dvije minute kasnije ne uspijeva riješiti ubacivanja Nanija, a onda i Rooneyja, Hernandez se našao u blizini gola i postavio 3:0, što je u ovakvoj utakmici odlučilo pobjednika.

Otvorilo se Unitedu i bilo je samo pitanje s koliko će golova Jolova momčad napustiti Old Trafford. Hernandez u 66. zabija četvrti, koji uz odbijanje o Hughesa drugi put zabija. Hughes je malo utjehe za očajan nastup našao u pogotku za 4:1 poslije Karagounisova kornera.

• Obrisan korisnik26.01.2013. u 21:22
    Ovakva ugodna šetnja dobro dođe da se neke igrače malo odmori, a neke da se rastrči ako im fali utakmica. Ali Fulham je bio sramotan, čini mi se da imaju naviku kad im ne ide da onda budu ali baš katastrofalni, pogotovo u gostima.
  • Obrisan korisnik26.01.2013. u 20:57
    Očekivana pobjeda protiv nedoraslog protivnika.Nije mi jasno da u tako slaboj momčadi Mladen Petrić rezerva?!