Cityjeva era bez Balotellija započela remijem kod fenjeraša QPR-a, Svrake se vratile pobjedama

Josip Tolić • utorak, 29.01.2013.

Odigrane su prve četiri utakmice 24. kola Premiershipa u kojima su viđena čak tri remija. Manchester City nije uspio približiti se na dva boda gradskom rivalu Unitedu nakon što je u gostima kod QPR-a odigrao samo 0:0. Jednak je ishod bio i u ogledu Sunderlanda i Swanseaja, dok su Stoke i Newcastle nastavili odnosno prekinuli seriju bez poraza. Pottersi su odigrali 2:2 s Wiganom, a Svrake u gostima svladali Aston Villu 1:2.

Gostovanje Manchester Cityja kod posljednjeplasiranog Queens Park Rangersa izgledalo je kao odlična prilika za Građane da pobjedom smanje zaostatak za Unitedom na dva boda i zadaju pritisak na leđa gradskog rivala uoči njihova sutrašnjeg dvoboja protiv Southamptona. Međutim, momčad Harryja Redknappa pokazala se nepremostivom preprekom.

Sastav nebeskoplavih imao je nadmoć u prvom poluvremenu, osobito u posjedu lopte (71 posto), no do pogotka nije mogao doći. Građani su najbliže vodstvu bili u 20. minuti kada je Zabaleta nakon ubačaja glavom pogodio gredu. I u drugom dijelu napadala je većinom samo jedna momčad - City je prikupio 17 udaraca naspram šest domaćih, no samo su četiri zahtijevala reakciju Júlija Césara. Prva utakmica nakon odlaska Marija Balotellija u redove Milana tako za Roberta Mancinija i ekipu nije prošla očekivano.

Koliko je branitelj naslova prvaka imao razloga za frustraciju, toliko se radovao petoplasirani sastav prošle sezone, Newcastle United. Pojačane nekolicinom francuskih igrača tijekom siječanjskog prijelaznog roka, Svrake su prekinule seriju bez pobjede koja je trajala šest utakmica i upisali tri boda kod Aston Ville. I ne samo to, Newcastleu je ovo prva gostujuća pobjeda u sezoni iz 12. pokušaja.

Ogled momčadi koje se bore za ostanak pripao je gostima zahvaljujući uraganskom prvom poluvremenu. Igrala se 19. minuta kada je Papiss Cissé lijepim prizemnim udarcem poentirao za 0:1 na dodavanje Sissoka, a malo nakon pola sata igre prednost Newcastlea udvostručio je Yohan Cabaye prekrasnim poluvolejem. Villa je u nastavku pokazala puno bolje lice, dobila i jedanaesterac koji je već u četvrtoj minuti drugog dijela iskoristio Benteke, no snage za preokret nije imala.

Najefikasniji dvoboj večeri bio je ogled Stoke Cityja i Wigana na Brittaniji, a Pottersi nisu uspjeli opravdati ime favorita. Iako su vodili 2:0 pogocima Shawcrossa i Croucha, uporni gosti vratili su se u samo 16 minuta nastavka kada su pogodili McArthur i Di Santo. Wigan je tako i dalje ostao iznad crte ispadanja zahvaljujući boljoj gol-razlici od Aston Ville.

Osim ogleda QPR-a i Cityja, golovi nisu viđeni niti u utakmici Sunderlanda i Swanseaja. Na kraju će za pobjedom više žaliti gosti koji su u sudačkoj nadoknadi imali veliku priliku za pobjedu kada je Michu ponudio Grahamu priliku da postane heroj Velšana, ali ispred crte se ukazao Bramble i ostavio bod domaćinima.

• Obrisan korisnik30.01.2013. u 19:23
    Nekima smeta Suarez u Liverpoolu,naravno zbog arogantnosti i ponašanja na travnjaku,meni takođe to jako smeta,ali Liverpool bez Suareza bio bi 50% slabiji..
  • ManchaVerde30.01.2013. u 16:42
    Previse polako, ima sve manje kola do kraja, moraju uskoro slozit seriju pobjeda...da su se prije rjesili Hughesa, opstali bi bez problema, ovako nisam siguran...