Ante Zovko • srijeda, 30.01.2013.

Sjajan derbi odigrali su Arsenal i Liverpool u 24. kolu Premier lige. Gosti su u tri minute prokockali vodstvo 0:2. Dva gola Waynea Rooneyja donijela su Manchester Unitedu preokret i pobjedu protiv Southamptona, ali i sedam bodova prednosti ispred gradskog rivala Cityja. Chelsea je ostao osupnut povratkom Readinga u samoj završnici utakmice nakon što je imao dva gola prednosti. Gareth Bale donio je odličnim golom bod Tottenhamu u Norwichu, a Everton je pobijedio WBA s dva gola svojeg braniča.

Derbi na Emiratesu mogao je otići na kraju i na jednu na drugu stranu. Liverpool je rano poveo, povećao prednost u drugom poluvremenu, ali je ekspresno izgubio. Poslije nekoliko velikih šansi s obje strane, Arsenal i Liverpool morali su se zadovoljiti bodom iako su imali priliku približiti se Tottenhamu.

Igrajući povučeno, na kontre, Liverpool je u prvom poluvremenu profitirao igrom sličnom kakvu je Arsenal prikazao u prvom dvoboju ove sezone i odnio bodove s Anfielda.

Već u šestoj minuti gosti su zaskočili Topnike. Szczesny je uspio obraniti Sturridgeov udarac nakon što se Sagna poskliznuo, ali kako njegova obrana nije raščistila situaciju, Suarez je prišao i zabio za vodstvo koje je Liverpool dobro čuvao do poluvremena unatoč pritisku Arsenala.

Kad je Henderson poslije sat vremena igre i katastrofalne reakcije cijele obrane Arsenala povećao vodstvo, činilo se da Redsi imaju zadovoljštinu revanša u džepu, ali su sve prosuli u tri minute. U 65. minuti Agger ne uspijeva pokriti Girouda koji poentira poslije slobodnog udarca. Giroud i Cazorla u 68. spremaju priliku za Walcotta koji postavlja 2:2 prizemnim udarcem.

Manchester United iskoristio je kiks Cityja i povećao prednost na vrhu na sedam bodova iako je lako mogao proći s istom sudbinom s obzirom na dobru partiju Southamptona u drugom poluvremenu i nekoliko velikih promašenih šansi sa svoje strane.

Carrick i De Gea šokirali su Old Trafford u trećoj minuti, kad je veznjak pokušao vratiti loptu vrataru, ali mlitavo, tako da je Rodriguez prije došao do nje i poslao je u praznu mrežu.

Međutim, odgovor nije trebalo dugo čekati. Kagawa pet minuta poslije zavlači sjajan ubačaj za Rooneyja koji je poslao loptu ispod Boruca. Van Persie u 27. iz slobodnog udarca pronalazi Evru na suprotnoj stativi, Francuz glavom prebacuje prema Rooneyju iz minimalne udaljenosti zabija za preokret.

Chelsea je vodio 2:0 u Readingu tri minute prije isteka devedesete, ali je otišao u London samo s bodom. Torres je na isteku prvog dijela uposlio strijelca Matu, a Lampard je nastavio golgetersku seriju u 64., glavom na Matin korner. Reading se vraća u 87. preko Le Fondrea, a onda baca u šok goste u petoj minuti sudačke nadoknade. le Fondre izjednačuje praktički posljednjim potezom na utakmici.

Tottenham je neporažen desetu utakmicu zaredom, no upisao je i treći remi zaredom, 1:1 u Norwichu. Kanarinci su nagrađeni za mnogo bolju izvedbu u prvih pola sata golom Hoolahana u 33. minuti. Snoodgrass je napravio pravi mali kaos ubačajem s desne strane, a na kraju Pilkington odlaže loptu strijelcu za laganu realizaciju. Norwich je potom promašio još tri sjajne šanse i kažnjen u 80. minuti. Defoe je na sredini terena izbacio Balea koji izbjegava niz startova i po ulasku u kazneni prostor matira Bunna.

Leighton Baines dva je gola donio 2:1 pobjedu Evertonu protiv West Bromwich Albiona na Goodison Parku. Nikica Jelavić zbog golgeterskog je posta završio na klupi i ušao tek desetak minuta prije završnog zvižduka.

Lijevi branič domaćih postigao je prelijep pogodak u 28. minuti kad je natrčao na Osmanovu povratnu loptu i smjestio je u gornji kut. U posljednjoj minuti prvog poluvremena realizirao je jedanaesterac, a smanjio je Long dočekavši odbijenu loptu u 65. minuti kad je Lukaku prošao vratara Howarda, a Heitinga pokušao izbiti, ali tek do strijelca.

Dimitar Berbatov pobrinuo se za kontroverze poslije pobjede Fulhama 3:1 protiv West Hama kojom ga je preskočio na tablici zabivši početni gol iz zaleđa poslije Duffova slobodnog udarca. Nolan je poravnao na startu drugog poluvremena, ali samo 33 sekunde poslije Rodallega je vratio prednost Fulhamu. Dok su Čekićari bacili sve karte na izjednačenje, dočekao ih je hladan tuš. Mladen Petrić, koji je igrao završnicu utakmice, uzdrmao je stativu, lopta je pogodila u ruku O'Briena i zakoprcala se u mreži.

• Obrisan korisnik31.01.2013. u 15:22
    evo abramovičevog "dobrog poteza" RDM bi osvojio barem SP klubova a ovaj ne može pobijediti ni reading ili Corinthiansa. Sramota. Robbie je 100 puta bojli trener nego rafa. RAFA OUT!!!!!!
  • Obrisan korisnik31.01.2013. u 10:08
    united katastrofa. prvo poluvrijeme nakon gola odlično, puno šansi, dva gola i stativa, ali cijelo drugo poluvrijeme je southampton dominirio. utd imo jednu šansu i boruc čudesno obranio. čak je i fergie izjavio da su imali sreće. dobro teren se činio užasan, ali ipak nisu se sastali s loptom u... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik31.01.2013. u 09:00
    ovdje si jedina gnjida ti
  • Obrisan korisnik31.01.2013. u 08:57
    komičniju akciju za gol nisam vidio od ove za prvi gol Liverpoola, ali što se može, takva im je cijela sezona pa se nadamo da će biti bolje dogodine ps - to sam govorio i prošle godine
  • nekitamo31.01.2013. u 08:38
    Liverpool je prvo poluvrijeme trebao voditi 3-0, tako da ne znam na čemu se zasniva tvoja tvrdnja, al ajd. pogledaj sažetke utakmice pa malo razmislit o ovoj izjavi. Prvo poluvrijeme kompletno Liverpoolu pripalo, drugo do gola Liverpoolu i onda su nestali s terena. Ali poraz sigurno nisu zaslužili