Premiership, 25. kolo, 02.02.2013, 13:45 h
Queens Park Rangers
Queens Park Rangers 0:0 Norwich City
Norwich City

Josip Tolić • subota, 02.02.2013.

U prvoj utakmici 25. kola Premier lige Queens Park Rangersi i Norwich City na Loftus Roadu odigrali su utakmicu bez pogodaka. To je četvrti remi Hoopsa u nizu, a pobjedu nisu mogli ugrabiti ni iz kaznenog udarca kojeg je Taarabtu skinuo gostujući vratar Bunn.

Ni dolasci novih pojačanja posljednjeg dana prijelaznog roka nisu pomogli Queens Park Rangersima da nakon 15. prosinca i domaćeg trijumfa protiv Fulhama ponovno osvoje tri boda. Na Loftus Roadu gostovao je Norwich City i s Hoopsima odigrao 0:0, što je momčadi Harryja Redknappa četvrti remi u nizu.

Za domaćine su od prve minute u postavi zaigrali prinove Christopher Samba i Andros Townsend, dok je Jermaine Jenas priliku dobio tek u nastavku.

Malo bi se tko usudio prognozirati da će na kraju utakmice na semaforu stajati 0:0 s obzirom na zbivanja na travnjaku, posebice u prvih 45 minuta. Već u četvrtoj minuti Hoolahan je iz blizine priprijetio Júliju Césaru, ali prebacio je gol, jednako kao što Adel Taarabt nekoliko minuta potom nije pogodio okvir nakon solo-prodora.

Uzbudljivo prvo poluvrijeme nastavljeno je prilikom za domaćine u drugoj minuti nastavka, kada je Taarabt ubacio za Mbiju koji je zakasnio na drugoj vratnici, a Hoolahan je uzvratio pokušajem iz kontre u 53. minuti kojeg je sjajnom intervencijom zaustavio César.

Kada već nisu mogli iz igre, nogometaši QPR-a dobili su priliku povesti iz najstrože kazne u 57. minuti. Gostujući čuvar mreže Bunn nepropisno je srušio Mackieja, ali se ubrzo potom iskupio za pogrešku obranivši Taarabtu udarac s bijele točke. Ovo je treći neiskorišteni jedanaesterac QPR-a u nizu kojim su izjednačili rekord Premiershipa uz još 11 klubova. Posljednji kojemu je to pošlo za rukom bio je Liverpool prošle sezone.

Sijevalo je do kraja utakmice na obje strane. Domaćinu je zlata vrijedan pogodak mogao donijeti novi igrač Samba glavom nakon slobodnog udarca kojeg je na crti zaustavio Holt, tukao je i Snodgrass iz daljine u završnici utakmice, baš kao i Townsend, no vratari obje momčadi bili su na visini zadatka.

Novim bodom Redknappovi izabranici osvojili su tek 17. bod u 25 kola te i dalje leže na posljednjem mjestu ljestvice. Kanarinci su napredovali na 13. mjesto s 28 bodova i zasad su u sigurnoj zoni.

• Obrisan korisnik02.02.2013. u 18:00
    Da, na zadnjem treningu prije utakmice.Taarabt neće još dugo ostat u QPR-u, a Samba je strašan igrač, još u Blackburnu je bio zvijer.
  • ManchaVerde02.02.2013. u 17:06
    Druga liga im se smjesi...zasto nije igrao Remy? Vec se ozlijedio?