Premiership, 25. kolo, 03.02.2013, 17:00 h
Manchester City
Manchester City 2:2 Liverpool
Liverpool

Ante Zovko • nedjelja, 03.02.2013.

Manchester City nije uspio pobijediti Liverpool u derbiju 25. kola Premier lige, pa za Manchester Unitedom zaostaje devet bodova. Završilo je 2:2 u uzbudljivoj utakmici na Etihadu, a Liverpool bi možda i pobijedio da se Pepe Reina opet nije istaknuo na negativan način.

Liverpool je uspio preokrenuti početnu prednost Cityja, ali Reina je nepotrebnom intervencijom omogućio Sergiju Agüeru da donese Cityju bod koji mu praktički znači koliko i poraz gradski rival je stekao najveću bodovnu prednost ove sezone.

Nakon što je ispustio 0:2 kod Arsenala, Liverpool je krenuo odlično i na Etihadu, nanizao par dobrih šansi, ali se njegova mreža prva zatresla. Milner pronalazi Džeku koji u 21. minuti dovodi aktualnog prvaka u vodstvo. Dok je napadač BiH dvije minute kasnije ležao ozlijeđen, Sturridge izjednačuje udarcem s nekih 25 metara.

City se već na poluvremenu mogao naći u novom minusu, kad je Zabaleta pogrešno procijenio gdje je Hart i uhvatio vratara u raskoraku. Lopta se kotrljala cijelu vječnost, ali je prošla pored gola.

Domaćima je bila prijeko potrebna pobjeda, ali ona se činila dalekom s obzirom na nemogućnost kreiranja suvislih akcija. Liverpoolov blok jako je dobro funkcionirao i u 73. minuti dogodio se novi šok za Građane. Gerrard smiruje jednu odbijenu loptu i prekrasnom je parabolom smješta u lijevi kut s više od dvadeset metara.

Da frustracije domaćih navijača budu veće, Mancini je odmah uveo Maicona umjesto Davida Silve. Srećom po City i Mancinija, Liverpool na golu ima Reinu koji je opet napravio kardinalnu, teško shvatljivu pogrešku.

Agüero je dobio loptu na desnoj strani šesnaesterca, a španjolski vratar istrčao je i otvorio Argentincu mjesto za dribling. Ovaj ga prelazi i iz teškog kuta zabija za 2:2.

• Obrisan korisnik04.02.2013. u 11:30
    Opta : Reina's mistakes cost Liverpool 14 points this season . Without those faults , Liverpool would be in the 3rd place
  • Obrisan korisnik04.02.2013. u 09:44
    Aguero je strašno pogodio gol iz okreta, ali Reina je trebo raditi prekršaj kad je već izašo s gola, nedopustit mu da pucainače ekstra utakmica u kojoj je liverpool bio i bliže pobjedi, ali sta je tu jemislim da imaju još izgleda za 4 mjesto
  • Obrisan korisnik04.02.2013. u 09:15
    ajde, l'pool se diže...ali daleko je još od 4. mjesta...punih 9 bodova. iako, još je 13 kola do kraja, 39 bodova u igri.
  • Obrisan korisnik04.02.2013. u 08:07
    Sve u svemu,ostaje žal za sva tri boda zbog ovog komedijaša,no što može mnoge navijače Redsa učinit i više nego zadovoljnim je strašna suradnja Suareza i Sturridgea,uz klasično liderstvo Velikog Stevia,uklopit i uigrat malog Coutinha,Sterlingu tražit tu mjesto,a Downinga poslat na posudbu u... [više na forumu]
  • ElKun1004.02.2013. u 00:28
    Tri predobra gola na utakmici, ne zna se koji je bolji..