Primera División, 22. kolo, 03.02.2013, 17:00 h
Sevilla
Sevilla 2:1 Rayo Vallecano
Rayo Vallecano

Ivan Dominik • nedjelja, 03.02.2013.

Druga utakmica nedjeljnog popodneva u španjolskom prvenstvu donijela je sraz Seville i Raya Vallecana na Sanchez Pizjuanu u srcu Andaluzije. Pobjedu iz tog susreta očekivano je odnijela domaća ekipa, koju je ka trijumfu usmjerio fantastičan zgoditak hrvatskog reprezentativca Ivana Rakitića u sučevoj nadoknadi prvog poluvremena...

Dvoboj domaće Seville i madridskog Raya Vallecana na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan počeo je boljom igrom domaćina još od uvodnih minuta utakmice. Kroz cijelo prvo poluvrijeme Sevilla je bila osjetno bolja te je najviše prijetila preko vrlo raspoloženog Jose Antonia Reyesa i najisturenijeg svog napadača, Alvara Negreda, dok je Rayo samo "sramežljivo" ponekad zaprijetio preko Andrije Delibašića.

Prvo poluvrijeme provedeno je tako u dominaciji Seville, ali bez pogodaka, a činilo se da će tako ostati i do odmora. Međutim, u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela, Andalužani su konačno naplatili svoju bolju igru u prvih 45 minuta.

Nakon lijepe akcije i udarca na gol gostiju, vratar Raya je izletio izvan svog prostora, loše izbio loptu gotovo do centra, a na nju je naletio Ivan Rakitić - koji je, usput rečeno, počeo od prve minute za Sevillu na poziciji centralne polušpice u 4-2-3-1 formaciji Unaija Emeryja - te dalekometnim savršenim lobom pogodio za vodstvo domaćina i rezultat poluvremena.

No, fantastični gol hrvatskog reprezentativnog veznjaka nije bio dovoljan domaćima za miran ulazak u nastavak. Jer, poslije samo pet minuta igre u nastavku, Rayo je izjednačio golom Alejandra Domingueza iz penala kojeg je skrivila domaća obrana prekršajem nad napadačem madridskog kluba. Međutim, Sevilla se brzo pribrala te je već u 54. minuti opet povela i to zgoditkom Alvara Negreda nakon dodavanja Cokea.

Poslije toga utakmica se rasplamsala na svim mogućim razinama, igra je dobila na brzini i agresivnosti, učestali su žuti kartoni i zamjene, a kod Seville su najopasniji i dalje bili Negredo, Reyes, Rakitić, ali i Jesus Navas. Madriđani su najviše pokušavali preko Delibašića i Trashorrasa, ali dosta jalovo tako da je Sevilla tijekom cijelog drugog poluvremena imala inicijativu.

Ulaskom u posljednjih deset minuta utakmice, kvaliteta i žustrina igre sve je više jenjavala, a Sevilla je kontrolirano zadržavala i održavala svoju stečenu rezultatsku prednost. Momčad iz Vallecasa nije smogla snage za novi pogodak i novo izjednačenje ni do kraja utakmice, pa je Emeryjev sastav upisao pobjedu od 2:1 i uknjižio novi trobod, dok je u prvoj minuti sudačke nadoknade sjajni Rakitić zbog drugog žutog kartona u dvije minute upisan i na sučevu listu, izuzev one koja vodi računa o strijelcima, te je isključen.