Primera División, 22. kolo, 01.02.2013, 21:30 h
Valladolid
Valladolid 2:2 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Maj Gašparac • petak, 01.02.2013.

U prvom susretu 22. kola španjolskog prvenstva momčadi Valladolida i Athletic Bilbaa podijelile su bodove. Konačan rezultat utakmice bio je 2:2, a u dinamičnom otvaranju Valladolid je na domaćem terenu došao do dva pogotka prednosti. No, gosti su uspjeli nadoknaditi svoj zaostatak, a u završnici susreta bili su i bliže osvajanju sva tri boda. Prvo ime u momčadi Athletica bio je Markel Susaeta koji je postigao jedan pogodak i asistirao za drugi svoje ekipe.

Iako je na samom startu utakmice momčad Athletic Bilbaa bila opasnija, do ranog pogotka su ipak stigli domaćini. Valladolid je poveo u osmoj minuti, a strijelac je bio Javi Guerra, koji je zatresao mrežu nakon ubačaja Antonija Rukavine.

Nakon tog pogotka, nogometaši Athletica pokušali su odmah izjednačiti, a vrlo blizu su bili u 15. minuti, ali udarac Mikela San Joséa odsjeo je na vratnici. Nakon što nisu iskoristili svoje prilike, igrači Marcela Bielse su ubrzo i kažnjeni.

Valladolid je svoje vodstvo udvostručio preko Alberta Buena, koji je pogodio udarcem s pet metara nakon ubačaja Daniela Larssona.

No, nije se dugo čekalo na odgovor Athletica, koji je uspio smanjiti svoj zaostatak u 22. minuti. Za prvi pogodak kluba iz Bilbaa zaslužan je Oscar de Marcos, koji je dobro reagirao na ubačaj Markela Susaete.

Nogometaši gostujuće ekipe nastavili su s dobrom igrom i do kraja prvog poluvremena nastojali doći do izjednačujućeg pogotka, ali se rezultat nije mijenjao.

No, na promjenu rezultata nije se dugo trebalo čekati u drugom poluvremenu. Athletic Bilbao nastavio je s pritiskom i uspio poravnati rezultat u 50. minuti, a za 2:2 pogodio je Susaeta udarcem iz blizine.

Igrači Marcela Bielse u nastavku susreta nastojali su doći do potpunog preokreta i tri boda. Dobru priliku imao je Jon Aurtenetxe u 73. minuti, ali njegov udarac glavom iz dobre pozicije nije bio precizan. Puni plijen gostima iz Bilbaa mogao je u završnici donijeti i Ibai, ali je njegov udarac zaustavio vratar Valladolida Daniel Hernández te se rezultat do kraja više nije mijenjao.