Primera División, 22. kolo, 03.02.2013, 19:00 h
Valencia
Valencia 1:1 Barcelona
Barcelona

Ante Dubravac • nedjelja, 03.02.2013.

U sklopu 22. kola španjolskog nogometnog prvenstva nogometaši Valencije na svom su stadionu dočekali vodeću momčad lige Barcelonu. Unatoč tome što je Valencia imala vodstvo, a gosti nisu odigrali na visokom nivou uspjeli su doći do jednog boda.

Nakon što su tijekom tjedna na Santiago Bernabeu odigrali bez pobjednika 1:1 u prvom susretu polufinala Kupa kralja nogometaši Barcelone gostovali su na Mestalli kod Valencije koja u posljednjih pet prvenstvenih kola ima čak četiri pobjede.

Sam početak susreta protekao je u izjednačenoj borbi koja se uglavnom odvijala na sredini terena i niti jedna momčad nije uspijevala ozbiljnije zaprijetiti suparničkim vratarima. Domaćini su se agresivno postavili što je sprječavalo Barcelonu da razvije svoju poznatu igru.

Prvu potencijalnu opasnost stvorili su domaćini u 24. minuti susreta kada je iz slobodnog udarca s dvadesetak metara pokušao Costa, ali je njegov pokušaj zaustavio živi zid. Svoju nešto bolju igru domaćini su naplatili u 33. minuti. Lopta se odbila do Evera Banege koji preciznim udarcem zabija svoj prvi ovosezonski pogodak i donosi Valenciji vodstvo od 1:0.

Nekoliko minuta kasnije škaricama je pokušao domaći kapetan Soldado, ali nije najbolje zahvatio loptu pa nije bilo potrebe za reakcijom gostujućeg vratara Valdesa.

Ipak prije odlaska na odmor gosti su izjednačili. Pereira je neoprezno srušio Pedra pa je sudac Jose Luis Gonzalez Gonzalez pokazao na bijelu točku. Najstrožu kaznu u izjednačenje sigurno je pretvorio Messi pa se na odmor otišlo s rezultatom 1:1.

Drugo poluvrijeme prilikom je otvorio Messi, međutim njegov pokušaj je završio u bloku domaćih obrambenih igrača. Već u idućem napadu Soldado glavom puca, a lopta odlazi malo pokraj desne vratnice, a rezultatske promijene nije bilo ni nakon pokušaja Coste.

U 66. minuti opet prijeti Soldado koji je s desetak metara pucao snažno, ali i neprecizno. Domaćini su nastavili s pritiskom pa nakon centaršuta Guardada s ruba šesnaesterca pokušava Canales, međutim Valdes uz dosta muke loptu odbija u korner.

Gostujući strateg je pokušao stvari na terenu popraviti uvođenjem Davida Ville koji u 77. minuti ima odličnu priliku, ali nije precizan. Kako se bližio kraj susreta domaćini su sve više padali pa je Barcelona preuzela potpunu kontrolu na terenu što je rezultiralo prilikom za Pedra u 83. minuti.

U posljednjim trenucima susreta veliku pogrešku napravio je Pique koji gubi loptu, ali goste spašava Valdes koji brani pokušaj Roberta Soldada iz velike blizine i osigurava svojoj momčadi da ostane neporažena.

U idućem kolu Valencia gostuje kod Celte dok će Barcelona dočekati Getafe.

• Obrisan korisnik03.02.2013. u 22:04
    ja ne znam šta radi ovaj pomoćnik vilanove.lik ne stavi villu (opet!!!) u sastav nego ,kao što je barcelnoista 65 spomenuo , stavi praktički isti sastav kao protiv reala i umara previše igrače umjesto da rotira.
  • Obrisan korisnik03.02.2013. u 21:53
    o čemu ti? penal je čist da čistiji ne može biti, dobio je očiti udarac u koljeno.
  • shoda03.02.2013. u 21:43
    komenteri na penal, ništa aaa šta mu je bilo, ma ništa samo je pao
    shoda
  • Obrisan korisnik03.02.2013. u 21:35
    barcelona se skroz srozala. ništa od titule. atletico će bit prvak
  • Obrisan korisnik03.02.2013. u 21:18
    zasluženo svakome po bod. Čak bi rekao da je Valencia imala bolje šanse i više zaslužila pobjedu. Barca se malo opustila što je i razumljivo s obzirom na stanje na ljestvici, ali mi jedino nije jasno zašto se onda ne rotira više igrača, nego se pošalje skoro isti sastav koji je odigrao prije 4 dana... [više na forumu]