Ante Zovko • nedjelja, 03.02.2013.

Cristiano Ronaldo, koji je postigao više pogodaka u Primeri od cijele momčadi Granade, autogolom je usrećio domaćina u 22. kolu pomogavši mu u borbi za ostanak. Domaćin je iskoristio poklon i potpuno se zatvorio ne pokušavajući ništa riskirati.

Real Madrid, koji je u srijedu odigrao 1:1 s Barcelonom u prvoj utakmici polufinala Kupa kralja, producirao je jednu od svojih najslabijih gostujućih izvedbi ove sezone i izgubio u Granadi prvi put poslije 41 godine.

Za peti ligaški poraz sezone, četvrti gostujući, bio je zaslužan Ronaldov autogol u 23. minuti. Portugalski napadač pokušao je izbiti loptu poslije Nolitova kornera, ali ju je poslao iza Diega Lopeza.

Koliko su Madriđani bili neraspoloženi, možda najgore govori promašaj Karima Benzeme prazne mreže nakon što je vratar Tono u posljednjim trenucima susreta obranio udarac Callejona.

Granada se dobro branila, a bilo je toliko orijentirana na taj dio igre da nije uputila niti jedan udarac prema Realovu golu.

Luka Modrić utopio se u sivilo momčadi u svojih 90 minuta.

U drugom, ranijem susretu iste večeri, Espanyol je na svom terenu u golijadi slavio protiv odličnog Levantea. Završilo je 3:2 za Katalonce, iako je sastav iz Valencije bio vrlo blizu pobjedi, međutim, domaćin je ipak zasluženo trijumfirao.

Poveo je Espanyol u prvom poluvremenu autogolom Iborre što je bio i rezultat prvog dijela. Zatim je za Levante izjednačio Ruben Garcia u 47. minuti, da bi Espanyol nedugo potom protutnjao do prednosti od 3:1 golovima Christiana Stuanija i Sergija Garcije u razmaku od samo dvije minute, koji su si međusobno i asistirali.

Utakmicu je zaključio Nigerijac Obafemi Martins pogotkom u 87. minuti za konačnih 3:2 i slavlje domaćina na stadionu El Prat.

• Obrisan korisnik03.02.2013. u 15:28
    vugice draga nema panike,pa uredno ce manu ispratit reala kuci u madrid,slazemo se..
  • nido03.02.2013. u 14:52
    Danas sam ocekivao smjenu Moua stvarno ali evo nema nikakvih medijskih napisa...ili je to zatisje pred buru?!?!?! Nesto se negativno nadvilo u Realu i nema nikakve kemije, dzaba je... ... jedino da se nisu u potpunosti okrenuli ligi prvaka ali bilo bi suludo to na ovakav nacin...