Primera División, 22. kolo, 03.02.2013, 12:00 h
Málaga
Málaga 1:1 Zaragoza
Zaragoza

Ivan Dominik • nedjelja, 03.02.2013.

U ranim poslijepodnevnim satima nedjelje nastavljeno je 22. kolo španjolskog prvenstva i to utakmicom Malage i Zaragoze na La Rosaledi. Sve važno u tom susretu odvilo se u prvom poluvremenu, a dvoboj je s pogotkom sa svake strane okončan zasluženim remijem...

Na La Rosaledi u Malagi sastale su se domaća istoimena momčad i gostujuća Zaragoza u sklopu 22. kola La Lige. Svi važn(ij)i događaji u tom okršaju odvili su se pod vrelim andaluzijskim suncem u ranom popodnevnom terminu već u prvih 45 minuta ogleda.

Slika 1 od 1.

Utakmica je počela klasičnim ispitivanjem snaga i laganim tempom, no bljesak gostiju dogodio se već u za Malagu nesretnoj 13. minuti te je tada taj pogodak Zaragoze usmjerio susret. Strijelac za 1:0 gostiju bio je sjajni Portugalac Helder Postiga nakon ubačaja Josea Fernandeza.

Iako je potom Zaragoza bila bolja momčad u utakmici koja nije obilovala uzbuđenjima, prilikama i sadržajem, domaća se Malaga uspjela konsolidirati te je iz jednog kornera igranjem rukom Javiera Paredesa došla do najstrože kazne. Nju je u pogodak za 1:1 pretvorio Isco u 23. minuti, a to je ujedno bio i rezultat poluvremena, iako je isti igrač deset minuta kasnije propustio najbolju šansu za vodstvo Srdela pogodivši prečku.

Nastavak su podjednakom igrom otvorile obje ekipe, a najbolju šansu imao je Zaragozin Apono koji je u 56. uzdrmao stativu domaćeg gola. Kasnije je Malaga prevagnula iako nije bila osjetno bolja te je Zaragoza imala dosta svojih prilika, međutim, nijedan sastav nije uspio poentirati u drugom poluvremenu. Uspio zato drugi žuti, odnosno crveni karton dobiti Jose Mari kod gostiju, no to se dogodilo u prvoj minuti sudačke nadoknade pa je dvoboj na La Rosaledi okončan najpoštenijim rezultatom - remijem od 1:1.