Ivan Dominik • subota, 02.02.2013.

Drugu i treću utakmicu 22. kola španjolske Primere odigrale su momčadi Getafea i Deportiva, odnosno Osasune i Celte Vigo u poslijepodnevnom subotnjem terminu. U oba dvoboja slavili su domaćini, dok je u ranijoj utakmici za svoj novi klub Hrvat Danijel Pranjić odigrao svih 90 minuta na poziciji lijevog krila...

Prva subotnja, a druga utakmica ukupno u 22. kolu Prve španjolske nogometne lige, odigrana je u Pamploni gdje su se sastale momčadi domaće Osasune i Celte iz Viga. Za gostujuću momčad iz Viga od prve je minute startao hrvatski bivši reprezentativac Danijel Pranjić, koji je u sastavu Paca Herrere 90 minuta odigrao na poziciji lijevog krila u 4-2-3-1 formaciji, a dobio je i ulogu izvođača prekida, odnosno kornera.

Slika 1 od 1.

Utakmica je u Pamploni počela bolje za Osasunu koja je igrala bolje i izrazito napadački, dok je Celta prijetila jalovo i samo povremeno. Pranjić je bio solidan, ali se uklopio u podređenost svoje momčadi dominaciji domaćina. No, iako je bila osjetno bolja Osasuna to nije uspjela kapitalizirati i na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka. Najbolju priliku prvog dijela propustio je Emiliano Armenteros, koji je glavom u 25. minuti pogodio prečku.

Međutim, u nastavku je Osasuna ipak uspjela doći do vodstva i nagraditi svoju bolju i kvalitetniju izvedbu na travnjaku. Dogodilo se to vrlo brzo, u 55. minuti, a strijelac je bio najbolji i najopasniji igrač utakmice, Armenteros, koji je nakon kornera i udarca glavom Lola najbolje reagirao i iz voleja proparao mrežu gostujućeg vratara, Varasa. Nakon tog pogotka utakmica se nije otvorila, već se usporila izmjenama, a do kraja susreta više nije bilo većih prigoda i uzbuđenja. Stoga je Osasuna minimalno slavila protiv Nebeskoplavih na svom stadionu.

U drugom subotnjem poslijepodnevnom susretu, odigrana je utakmica Getafea i Deportiva u madridskom predgrađu. Bila je to uzbudljiva, no ne i previše napeta utakmica, s četiri zgoditka i čak dva crvena kartona. Počelo je vrlo burno i već u 11. minuti Getafe je ostao s desetoricom, jer je izravni crveni karton dobio vratar Moya zbog rušenja gostujućeg napadača u šesnaestercu.

Loptu je potom na bijelu točku stavio Pizzi i u 12. minuti doveo momčad iz La Corune u vodstvo od 1:0 matiravši novog vratara domaćih, Jordi Codina, koji je prisilno ušao umjesto Gavilana da odmijeni isključenog Moyu. Utakmica je potom nastavljena, no unatoč igračkoj prednosti Deportivo nije bio bolja momčad u Madridu. Stoga je i kažnjen zbog svoje nonšalancije u 25. minuti kada je Getafe izjednačio pogotkom Diega Castra, koji je za domaće samo realizirao minutu ranije dosuđeni jedanaesterac, drugu najstrožu kaznu na utakmici.

Slika 2 od 2.

Rezultatom 1:1, bez novih peripetija i uzbuđenja, završen je i prvi dio, a u nastavku je bolji nogomet iznenađujuće pružao Getafe, unatoč tome što je imao igrača manje. Depor nije iskoristio svoju igračku i terensku nadmoć jer su se domaći sjajno branili i još bolje napadali iz kontri, a u 71. minuti ostala je i momčad iz Galicije bez jednog igrača. Drugi žuti karton pokazan je Abelu Aguilaru zbog grubljeg prekršaja i snage su poravnane.

To je, naravno, išlo u prilog fanatičnom Getafeu koji je potom najviše moguće pritisnuo sastav iz La Corune, što mu se isplatilo već nakon deset minuta. Alvaro Vazquez pogodio je u 81. minuti za 2:1 domaćina na asistenciju Abdelaziza Barrade, dok je samo tri minuta kasnije prednost domaćih povećao Adrian Colunga poslije dodavanja istog igrača, učinivši tako prednost domaćih nedostižnom i izazvavši erupciju oduševljenja na Koloseumu Alfonsa Pereza.

Loš i indisponiran sastav Domingosa Paciencie bio je time potpuno slomljen i potučen, dok je izvrsni Getafe do kraja susreta lakoćom zadržao stečeni rezultat. Slavio je naposljetku klub iz madridskog predgrađa rezultatom 3:1 u jednoj velikoj i herojskoj predstavi svojih igrača.