Ante Zovko • subota, 02.02.2013.

Moussa Sissoko imao je debi iz snova za Newcastle. S dva gola režirao je preokret protiv Chelseaja i pobjedu 3:2 na St. James' Parku. Arsenal je dominirao protiv Stoke Cityja, ali je tek jedna lopta odsjela u gostujućoj mreži.

U Newcastleu je odigrana jedna od najuzbdljivijih utakmica sezone. U drugom poluvremenu viđena su dva preokreta i četiri gola, a na kraju je domaćin izvukao bodove koji će mu mnogo značiti u borbi za ostanak, dok je Chelsea sve više u opasnosti gubitka trećeg mjesta.

Poslije nekoliko velikih prilika s obje strane i zamjene Dembe Baa zbog ozljede, u 40. minuti Gutierrez glavom realizira nabačaj Santona za 1:0. Prekrasnim golom s tridesetak metara uzvratio je Lampard u 55. uspjevši prebaciti vratara.

Mata se pobrinuo za još jedan sjajan gol. Torres mu je ostavio loptu koju ovaj iz teškog kuta šalje preko Krula u 61. minuti i Chelsea je odjednom poveo 1:2. Dodatno uzbuđenje donio je Sissoko uguravši odbijeni udarac Gouffrana koji Čech nije uspio iskontrolirati.

Sissoko postaje veliki junak u 88. minuti. Igrači su "zatrpali" menadžera Pardewa i ostatak stručnog stožera kad je napadač s ruba šesnaesterca zabio treći gol na Santonovu asistenciju.

Prema viđenom, Arsenal je trebao pobijediti Stoke City i uvjerljivije. Igralo se uglavnom u jednom smjeru, a do ulaska strijelca Podolskog, ostali ofenzivci Topnika propisno su se ispromašivali, ali zasluge idu i sjajnom Begoviću na gostujućim vratima.

Oxlade-Chamberlain imao je dvije najbolje prilike prvog dijela, da bi se trenutak odluke dogodio deset minuta nakon što je Nijemac ušao u igru. U 78. udarac Podolskog odbio se u gol ne ostavivši reprezentativcu BiH ni šanse. Iako je pomoćni sudac pokazivao na zaleđe, Chris Foy presudio je da je gol regularan.

Fellaini je odigrao Sissokovu ulogu za Everton, ali njegov gol u sudačkoj nadoknadi glavom donio je Evertonu tek remi 3:3 protiv Aston Ville na Goodison Parku.

Benteke je dobio Villi prednost u drugoj minuti, što je njihov najbrži gol u Premier ligi od 2008. Anichebe je izjednačio, ali Everton je izdržao tek tri minute. Agbonlahor zakucava glavom, a poslije sat vremena igre, Benteke zabija za 1:3. Sjajnom realizacijom Fellaini smanjuje poslije razdoblja dominacije.

Nikica Jelavić opet je počeo utakmicu na klupi, a ovaj put dobio je veću minutažu nego u srijedu. Igrao je od 65. minute.

Andy Carroll zaigrao je prvi put od studenog u početnom sastavu West Hama i zabio drugi gol u njegovu dresu, ujedno i odlučujući protiv Swanseaja. Nadskočio je svog čuvara poslije Nobleova kornera i donio pobjedu londonskoj momčadi u 77. minuti.

Jimmy Kebe postigao je dva gola za 2:1 pobjedu Readinga protiv Sunderlanda kojom je momčad izašla iz opasne zone. Gardner je iz jedanawsterca anulirao prvi Kebeov pogodak iz sedme minute, a drugi gol Kebe postiže pet minuta prije kraja, zabivši glavom na suprotnoj stativi.

Wigan je u uoči sudačke nadoknade oduzeo veliki plijen Southamptonu. Maloney je u 90. minuti poslije kornera postavio 2:2 poslije preokreta Svetaca na DW Stadiumu. Vodstvo je domaćima donio Caldwell u 25. minuti, da bi Lambert u 64. i Schneiderlin doveli Southampton na korak do pobjede.

• Obrisan korisnik12.02.2013. u 12:21
    pa ljudi moji nije ovo ofsajd po svim pravilima nogometne igre, walcot nema nikakvog utjecaja na na igru , ne ometa protivničkog golmana, i nema namjeru igranja loptom, gol čist ko suza
  • Obrisan korisnik02.02.2013. u 22:18
    Da, i to i one situacije kad je kao drugi napad pa više nije zaleđe, a zapravo po nekoj logici je to sve još isti napad ( recimo ko Bendtner na europskom)
  • LivFan02.02.2013. u 22:08
    ma postoje ona pasivna zaleđa, i takve neke gluposti, a ni jedan sudac to ne zna primjenit i nikome nis nije jasno...
    LivFan
  • Obrisan korisnik02.02.2013. u 22:00
    ovaj stoke je tako mesarska ekipa da je to čudo jedno... napravili su jedno sto faulova od kojih se pola uopće nije dosudilo, na walcotu jedno 15 faulova... i onda još na kraju onaj majstor od pomoćnog suca, nakon što spava cijelu utakmicu, digne zastavicu da je kao ofsajd kod gola, a u ofsajdu... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.02.2013. u 20:44
    čudno da je rafa još uopće zaposlen. još koje kolo i izgubit će treće mjesto sigurno.