Josip Piršljin • nedjelja, 03.02.2013.

Odigrano je još pet utakmica nedjeljnog programa Serie A. Inter je na gostovanju kod posljednjeplasirane Siene izgubio s 3:1 uz debi Kovačića, a neuspješan je bio i Lazio u Genovi. Do prve pobjede u ovoj godini došla je Fiorentina, a slavili su još Atalanta i Bologna.

Nogometaši Intera nisu uspjeli pobijediti posljednjeplasirani sastav lige Sienu. Crno-bijeli su slavili s 3:1, ali će i dalje ostat na samom dnu tablice. Na stadionu Artemio Franchi debi za Nerazzurre upisao je hrvatski veznjak Mateo Kovačić koji je posljednjeg dana prijelaznog roka iz Dinama otišao u Milano.

Stramaccioni ga je u igru ubacio u drugom poluvremenu umjesto Schelotta koji je također novi u svlačionici. Inter je tada gubio s 2:1, a Kovačić nije uspio pomoći svojoj ekipi da izbjegne poraz. U 21. minuti Siena je povela preko Emeghare, a samo minutu kasnije Cassano je izjednačio na asistenciju još jednog novog igrača, Kuzmanovića.

Od 21. do 25. minute palo je tri pogotka, Siena je brzo vratila vodstvo kada je Sestu pogodio mrežu Handanoviča, a postigla je još jedan pogodak u drugom poluvremenu. Za konačnih 3:1 strijelac je bio Rosina koji je realizirao kazneni udarac, a pritom je Chivu zaradio crveni karton.

Genoa je imala 2:0 vodstvo protiv Lazija, a do pobjede je došla u zadnjim sekundama. Rimljani su tim porazom ostali na istoj razlici u odnosu na Inter, ali su zaostali u lovu za Napolijem i Juventusom. Za Napolijem zaostaju šest bodova, a za vodećom momčadi lige devet.

Domaća je momčad povela preko Borriella u 17. minuti, a samo pet minuta kasnije Bertolacci je povisio na 2:0. Taj je rezultat stajao na semaforu do 59. minute kada je Floccari smanjio, a u 82. minuti Mauri je iskoristio kazneni udarac koji je Lazio dobio. U zadnjim sekundama utakmice Rigoni je postavio konačnih 3:2.

Fiorentina je konačno upisala pobjedu u 2013. godini. Viole su slavile protiv Parme na domaćem terenu i približili se Interu na samo jedan bod. Prvi pogodak za domaće postigao je Toni u 28. minuti kada je iskoristio asistenciju Cuadrada, a u drugom poluvremenu vodstvo Fiorentine povećao je Crnogorac Jovetić.

Atalanta je uspješno prošla gostovanje na Siciliji kod Palerma. Crno-plavi su pobijedili s 2:1 i tako ostavili protivnika u zoni ispadanja. Hrvatski napadači Marko Livaja i Igor Budan bili su na klupi Atalante, ali nisu ulazili u igru. Strijelci u pobjedi bili su Carmona i Denis, a za Palermo je samo smanjio pred kraj Nelson.

Bologna je odnijela bodove iz Pescare u vrlo efikasnoj utakmici na kojoj su dosuđena tri jedanaesterca. Ante Vukušić je počeo za domaće, ali je zamijenjen u 71. minuti. Pescara je dva puta vodila, preko Weissa i D'Agostina, ali Bologna je pobijedila zahvaljujući golovima Diamantija, Gilardina i Konea.