Chievo
Chievo 1:2 Juventus
Juventus

Josip Piršljin • nedjelja, 03.02.2013.

U prvoj nedjeljnoj utakmici 23. kola talijanskog prvenstva Juventus je uspio pobijediti Chievo na gostovanju. Bianconeri su u Veroni slavili s 2:1 i tako ostali na tri boda više od Napolija.

Nogometaši Juventusa su i bez suspendiranog Contea pobijedili Chievo u prvoj utakmici nedjeljnog programa Serie A. Vrlo su rano došli do vodstva, pred kraj prvog poluvremena ga udvostručili, a domaći su tek u nastavku uspjeli samo smanjiti rezultat.

Antonio Conte je u vrh napada Juventusa ovog puta stavio Matrija i Giovinca, a i Pirlo je startao od prve minute. Novopridošli Anelka čekao je svoju priliku s klupe, ali nije ulazio u igru. Trener Chieva poslao je svoje igrače u sličnoj formaciji 3-5-2 s tim da su u prednjoj liniji igrali Thereau i Paloschi.

Juve je do vodećeg gola došao već u desetoj minuti. Tada je Matri iskoristio dobru asistenciju Vidala i na vrlo lijep način pogodio mrežu Puggionija. 28-godišnjem napadaču to je bio peti prvenstveni pogodak ove sezone.

Gostujuća momčad iz Torina uspjela je povećati svoju prednost pred kraj prvog poluvremena, u 42. minuti. Bianconeri su odigrali još jednu lijepu akciju nakon koje je Giovinco poslao loptu Lichtsteineru, a veznjak je pogodio za 2:0.

Chievo je pred svojim navijačima uspio smanjiti rezultat početkom drugog dijela. Francuski napadač Thereau iskoristio je neodlučnost u obrani Juventusa i prizemnim udarcem svladao Buffona. Žuti iz Verone ipak nisu uspjeli izjednačiti do kraja iako su imali dosta vremena. Porazom su ostali bodovno poravnati s Torinom na tablici.