Istri preokret i pobjeda protiv Mađara, Lokomotiva bolja od Dugog Sela

Ante Zovko • utorak, 05.02.2013.

Istra 1961 gubila je na poluvremenu od Kecskemetija, ali je uspjela pobijediti u drugom kolu Istria Winter Cupa. Lokomotiva je nastavila nizati uspjehe na pripremama pobijedivši niželigaša Dugo Selo.

Igor Pamić eksperimentirao je s postavom, s igračima na probi, juniorima te onima koji inače imaju manju minutažu. I upalilo je u golijadi protiv Kecskemetija koji je pao s 4:3 iako je vodio na poluvremenu.

Domaćin je igrao bez Križmana, Sušić Prskala i Ottochiana, koji su pošteđeni, te Horvata, koji je igrao za hrvatsku U-23 reprezentaciju u porazu od Nizozemske.

U prvom poluvremenu palo je pet pogodaka. Poveli su Puljani golom Prelčeca u trećoj minuti. Gosti preokreću preko Patvarosa i Salamija, da bi Zgrablić u 29. minuti postavio 2:2. Pekar vraća prednost Mađarima u 36.

Bačelić-Grgić realizira jednaesterac u 55. minuti, a Alen Pamić zabija za pobjedu u 65.

Lokomotiva je pak bila uspješnija od niželigaša Dugog Sela s 3:1. Strijelci su bili Peko, Martinac i Puljic.