Bundesliga, 21. kolo, 09.02.2013, 18:30 h
Bayern
Bayern 4:0 Schalke 04
Schalke 04

Borna Rupnik • subota, 09.02.2013.

Nogometaši pod vodstvom Juppa Heynckesa lakoćom su odradili svoj zadatak u 21. kolu Bundeslige. Gosti iz Gelsenkirchena nisu imali ni trunčicu šanse na Allianz Areni, a po loptu su u mrežu morali četiri puta...

Schalke je u München stigao u prilično šarenom sastavu, bez ozlijeđenog Huntelaara kojemu je stradalo oko, i sa samo jednom pobjedom u zadnjih devet bundesligaških utakmica, a Bayern nije ništa prepustio slučaju.

Svoje su protivnice Bavarci držali "u šaci" tijekom cijele utakmice, pogotovo u prvom poluvremenu, a pritisak je napokon urodio plodom u 18. minuti, kada je Ribery pao u kaznenom prostoru. Sudac je pokazao na bijelu točku, a Alaba mirno pogodio za 1:0.

Na 2:0 za Bayern povisio je Schweinsteiger u 32. minuti, prekrasno izvedenim slobodnim udarcem koji je odsjeo preko živog zida uz samu vratnicu.

Ako je uopće bilo dilema oko pobjednika, nestale su na samom otvaranju drugog poluvremena, kada je Alaba - nakon nedopuštene pozicije Gomeza - s nekoliko metara postigao svoj drugi pogodak na utakmici. Gomez je do željenog pogotka stigao u 63. minuti, na dodavanje Robbena u šesnaestercu. Desetak minuta prije kraja ponovno je zatresao mrežu, ali sudac mu je označio zaleđe.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić ovoga je puta utakmicu odgledao s klupe, kao i Thomas Müller, a Bayern je svoju prednost na vrhu njemačkog prvenstva povećao na čak 15 bodova.

• Obrisan korisnik10.02.2013. u 13:57
    Van Buyten je odigrao dvije utakmice jer ga uigrava za arsenal protiv kojeg boateng ne može igrati. poslije toga se vraća u prvi sastav. badstuber bi naravno bio ispred njega al za njega je sezona vjerojatno završena.ekici nije posuđen nego prodan werderu. to možeš vrlo lako provjeriti
  • Obrisan korisnik10.02.2013. u 13:52
    Boateng je na klupi. Prvi stoperi su Van Buyten i Dante. Prije toga su bili Badstuber i Dante. Očito nisi gledao Bayern neko vrijeme. Provjeri statistiku ako ne vjeruješ.Ekici je na posudbi u Werderu i prema tome još uvijek je igrač Bayerna.
  • Obrisan korisnik09.02.2013. u 23:57