Damir Žbulj • nedjelja, 10.02.2013.

U nedjeljnom susretu 21. kola njemačke nogometne Bundeslige Klasnićev Mainz je na gostovanju kod Augsburga odigrao 1:1, a bivši hrvatski reprezentativac čitav je dvoboj prosjedio na klupi. Augsburg je iskoristio činjenicu što je čitavo drugo poluvrijeme odigrao s igračem više te na kraju i iščupao bod koji će im biti važan u borbi za opstanak. Freiburg je jedini pogodak na utakmici postigao tri minute prije kraja, što je bilo sasvim dovoljno za slavlje...

Mainz je na gostovanje kod Augsburga stigao kao favorit za bodove, jer im je to trenutna forma davala za pravo, kao i pozicija na ljestvici te borba za mjesta koja iduće sezone vode u europska natjecanja

Augsburg s druge strane vodi grčevitu borbu za opstanak, sigurna zona im bježi desetak bodova, ali pozicija koja donosi kvalifikacijsku borbu s drugoligašem za ostanak im je ipak na dohvat ruke.

Iako je sasvim solidno odigrao na zimskim pripremama, postigao i nekoliko pogodaka, bivši hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić teško dobiva priliku u Mainzu, a niti isključenje suigrača Shawna Parkera nije mu pomoglo da uđe na teren barem kao zamjena u susretu protiv Augsburga.

Mainz je susret otvorio po planu, zaigrao na pobjedu, a na korak bliže cilju stigao je pred kraj prvog dijela kada je Mađar Adam Szalai postigao svoj 12. ovosezonski bundesligaški pogodak.

Međutim, u prvoj minuti sučeve nadoknade sve je stigao pokvariti Shawn Parker, mladi 20-godišnji Nijemac, koji je u borbi za loptu bio pregrub te tako zaradio izravno isključenje. Ubrzo su igrači krenuli i put svlačionice na predah.

U nastavku domaćin je krenuo iskoristiti brojčanu nadmoć, a isplatilo im se to pred istek sat vremena igre. Sascha Mölders glavom je smjestio loptu u mrežu gostiju, za poravnanje rezultata na 1:1.

Mainz se do kraja opredijelio za čuvanje svoje mreže te je u tome i uspio, a osvojeni bod ipak ih je smjestio na šestu poziciju, ispred HSV-a, koji je također osvojio 31 bod.

Hoffenheim čuva svoju 16. poziciju ispred Augsburga sada samo s jednim bodom prednosti. U idućem kolu gostuju u Leverkusenu kod Bayera, dok je Mainz domaćin Schalkeu.

U dvoboju ove sezone odličnog Freiburga s Fortunom iz Düsseldorfa više sreće imali su domaći igrači.

Bez promjena početnog rezultata ekipe su otišle na odmor, a i u nastavku utakmice činilo se kako se mreže neće zatresti.

Ipak, u samoj završnici Freiburg je odlično iskoristio jedan udarac iz kuta kojeg je izveo Kruse, najviši u skoku je Pavel Krmas, koji glavom s pet metara posprema loptu iza leđa gostujućeg vratara.

Bilo je to samo tri minute prije isteka 90. i nije više bilo vremena za povratak Fortune u utakmicu.

Freiburg se tako probio na fantastičnu petu poziciju, ima 31 osvojen bod, baš poput Mainza i HSV-a. U idućem kolu gostuju kod Werdera. Fortuna je domaćin Greuther Fürthu, posljednjoj ekipi poretka.