Filip Han • subota, 09.02.2013.

Odigrano je pet utakmica 24. kola francuskog prvenstva. Nica je, nakon remija s Lorientom, na ljestvici prestigla Bordeaux koji je u gostima poražen od Ajaccioa. Valenciennes je kod kuće pobijedio Brest, a Nancy je porazom od Reimsa pao na posljednje mjesto lige...

Ajaccio je nastavak svog niza neporaženosti od četiri utakmice tražio kod kuće protiv Bordeauxa. S obzirom na to kako su Žirondinci otvorili utakmicu, izgledalo je da će Ajaccio teško ostvariti zacrtano.

U petoj minuti udarac Davida Belliona zaustavljen je dobrom reakcijom obrane Ajaccioa, a nedugo zatim Bellionu je dosuđeno i zaleđe. Pokušavao je i Fahid Ben Khalfallah, no njegovi udarci nisu išli u okvir gola.

U 31. minuti Ajaccio dolazi u vodstvo pogotkom Ricarda Fatyja. Nakon tog gola uslijedili su agresivni napadi Bordeauxa, šutirali su Bellion, Obraniak, Plašil i Maurice-Belay, no svi su njihovi udarci bili neprecizni ili obranjeni te utakmica završava minimalnom pobjedom Ajaccioa.

Nica je morala stizati rezultat kako bi došla do boda protiv Lorienta. Golova nije bilo sve do 75. minute kada Lucas Mareque dovodi goste u vodstvo. Nica je izjednačila u 82. minuti nakon što je Jeremy Pied asistirao Valentinu Eyssericu za rezultat 1:1 koji se nije mijenjao do kraja utakmice.

Valenciennes je očekivano pobijedio Brest kod kuće. Domaćini su za prvi pogodak morali dočekati desetu minutu kada poentira Matthieu Dossevi. Drugi je gol na samom kraju prvog poluvremena postigao Rudy Mater poslije asistencije Nguettea. Brest je samo uspio ublažiti poraz u 90. minuti pogotkom Floriana Raspentina za konačan rezultat 2:1.

Nancy je poražen kod kuće od Reimsa nakon što je poveo u 29. minuti. Pogodak je nakon kornera postigao Sebastien Puygrenier. Gosti kreću u preokret u 48. minuti kada gol postiže Floyd Ayite, a deset minuta poslije i asistira Odairu Fortesu za rezultat od 2:1 koji se do kraja nije mijenjao. Prvi put ove sezone Nancy je izgubio domaću utakmicu nakon što je poveo 1:0, a porazom je pao na posljednje mjesto lige.

Neriješenu utakmicu odigrale su momčadi sa začelja tablice, Troyes i Sochaux. Nijedna momčad nije uspjela postići pogodak.