Liga prvaka - Skupina A, 9. kolo, 13.02.2013.
Flensburg 27:22 Abanca Ademar Leon
Abanca Ademar Leon

Flensburg slavio za čelo ljestvice, Ademaru nisu pomogle niti obrane Ašanina

Ivana Strahija • četvrtak, 14.02.2013.

Njemački predstavnik u grupi A Lige prvaka, Flensburg Handewitt, upisao je protiv Reale Ademar Leona pobjedu od 27:22 i time sjeo na čelo tablice. Mladi hrvatski vratar Matej Ašanin branio je u gostujućim redovima dio susreta te prikupio devet obrana.

U srijedu u Flensburgu Španjolci nisu imali šanse, pokazuje kretanje rezultata utakmice devetog kola Lige prvaka. Domaćini su naime od prve sekunde na parketu pokazali tko je gazda i Ademar Leonu ni u jednom trenutku nisu dopustili preuzimanje prednosti.

Španjolski kolektiv u Njemačku je stigao bez na Carlosa Ruesge, koji je u susretu protiv Montpelliera u nedjelju ozlijedio lakat. Trener Ademar Leona Manolo Cadenas nije želio riskirati, jer momčad pred sobom ima još važnih utakmica. Ni domaći redovi nisu bili bez izostanaka, koljeno je mučilo Michaela Knudsena, a viroza je u krevet polegla Andersa Eggerta.

Usprkos tome, Nijemci su vrlo brzo došli do 3:0, pa do 5:1,a tu su prednost zadržali do kraja poluvremena. U drugom dijelu se priča nastavila, a sjajni je Mattias Andersson na vratima Flensburga skinuo čak 19 lopti protivnika.

Kod Ademara se istaknuo i mladi hrvatski čuvar mreže Matej Ašanin, koji je dio susreta proveo među vratnicama te je do kraja prikupio devet obrana. Nije niti to pomoglo gostima, koji su u napadu postigli samo 22 pogotka.

"Nevjerojatno sam ponosan na svoje igrače, u devet su dana odradili četiri utakmice i upisali četiri pobjede. Svako se jutro bude s bolovima, no ipak i dalje daju sve od sebe, svih 60 minuta", sretan je bio Ljubomir Vranješ, trener Flensburga.

Španjolski strateg mogao je tek priznati poraz od boljeg protivnika: "Flensburg je ove sezone odigrao par fantastičnih utakmica. Ukoliko se nastavi tako, Köln im ne gine", kazao je Manolo Cadenas.