Montpellier nadoknadio zaostatak od sedam golova za bod protiv Čehovskih Medveda

Igor Šestak • nedjelja, 17.02.2013.

Odigrane su posljednje utakmice devetog kola Lige prvaka u skupinama A i C. U skupini A Montpellier se u svojoj dvorani uspio vratiti iz ponora i izboriti jedan bod u dvoboju s Čehovskim Medvedima, dok je dvoboj u skupini C između Bjerringbro-Silkeborga i Gorenje Velenja završio minimalnom pobjedom danske momčadi.

Montpellier - Čehovski Medvedi 30:30 (17:17)

U posljednjoj utakmici devetog kola skupine A, Montpellier je u svojoj dvorani ugostio Čehovske Medvede i uspio osvojiti jedan bod. S obzirom na stanje na tablici taj mu bod i ne znači previše jer će ionako za prolaz u iduću fazu natjecanja morati u posljednjem kolu pobijediti HSV u Hamburgu, ali barem je prekinuo niz od dva uzastopna poraza. Ruskoj momčadi ovo je bio već treći remi ove sezone, a njeni igrači mogu više žaliti za drugim bodom jer su prokockali veliku prednost.

U prvom poluvremenu igralo se izjednačeno, a takav je na kraju bio i rezultat (17:17). Gledatelji su mogli uživati u velikom broju golova, ali ne i u posebno dobrim obranama. U nastavku Rusi su dodali gas pa odjurili na 22:17. Imali su čak i 26:19, no sve su to uspjeli prosuti. Francuzi predvođeni Accambrayom nisu se predavali, postepeno su smanjivali prednost gostiju i uoči posljednjih 70 sekundi došli na samo dva gola zaostatka. Igrači Montpelliera u završnici su uspjeli zaustaviti ruske napade, realizirali su dvije brze kontre i došli do konačnih 30:30.

Najefikasniji igrači francuskog kluba bili su William Accambray i Slovenac Dragan Gajić sa šest postignutih pogodaka, a pet je postigao Maxime Arvin-Berod. Kod Čehovskih Medveda sa sedam golova se istaknuo Timur Dibirov, a pet je dodao Sergej Gorbok.

Rusi će u zadnjem kolu natjecanja po skupinama igrati protiv Flensburga, njemačkog kluba koji trenutno ima bod više. Montpellieru za potvrdu četvrtog mjesta treba pobjeda u Hamburgu kod HSV-a, a u slučaju poraza moraju priželjkivati iznenađenje Partizana na gostovanju kod Ademar Leona.

Bjerringbro-Silkeborg - Gorenje Velenje 27:26 (12:14)

Dan nakon što je porazima Chamberyja i St. Peterburga osigurao povijesni prvi ulazak u Top 16 Lige prvaka, Bjerringbro-Silkeborg je s 27:26 nadigrao Gorenje Velenje i upisao svoju četvrtu pobjedu u skupini C Lige prvaka. Time je slovenskoj momčadi stvorio prilične probleme i udaljio ju od osvajanja drugog mjesta u skupini.

Slovenci su gotovo cijelo prvo poluvrijeme proveli u vodstvu. Nakon osam minuta došli su na 5:2, u drugoj polovici poluvremena vodili su s 12:8, a na veliki odmor otišli su s plus dva (14:12). Početkom nastavka prednost gostiju je brzo narasla na 16:12, no probudili su se tada Danci i došli na samo gol zaostatka (17:18). Tada nisu uspjeli izjednačiti, no jesu nešto kasnije na 22:22. Bjerringbro je minutu i pol prije kraja vodio s 26:24, no Gornje je uspjelo izjednačiti. Na scenu je u posljednjim trenucima stupio Lauge i donio svom klubu minimalnu, ali vrijednu pobjedu.

Sa sedam postignutih pogodaka Rasmus Lauge je bio prvi strijelac Bjerringbro-Silkeborga, a po četiri su se puta u listu strijelaca upisali Henrik Toft Hansen i Fredrik Schilling. Prvi strijelac utakmice došao je iz redova gostiju. Bio je to Jure Dolenec s devet golova, dok su po četiri zabili Klemen Cehte i Fahrudin Melić.

Gorenje nakon devetog kola ima isti broj bodova kao i Metalurg, ali u zadnjem kolu u svojoj dvorani dočekuje Kielce. Metalurg će u Makedoniji ugostiti Bjerringbro-Silkeborg, a o petom mjestu u skupini C odlučit će Chambery i St. Peterburg.