Liga prvaka - Skupina D, 9. kolo, 14.02.2013.
Kadetten 35:40 Füchse Berlin
Füchse Berlin

Ninčević natrpao Schaffhausen, za siguran broj dva Füchsea pred osminu finala

Damir Žbulj • četvrtak, 14.02.2013.

Odigran je prvi susret u skupini D devetog kola rukometne Lige prvaka, a na gostovanju u Švicarskoj do uvjerljive i sigurne pobjede stigli su igrači berlinskog Füchsea. Osigurali su tako osminu finala natjecanja s druge pozicije, uz veliku pomoć osam pogodaka Ivana Ninčevića...

Prošlo kolo u skupini D obilježio je poraz Zagrebaša, ali i uvjerljiva pobjeda Schaffhausena nad Szegedom te slavlje berlinskih Lisica nad Barcelonom. Füchse je u Švicarsku stiglo po pobjedu koja bi ih zacementirala na drugoj poziciji pred ždrijeb osmine finala, a što su zamislili to su i ostvarili, uz odličnu partiju Ivana Ninčevića, koji je još jednom bio jedan od glavnih igrača na terenu.

Već od početka se vidjelo kako u ovoj utakmici neće biti previše pažnje na obrani, jer su obje ekipe prihvatile brz rukomet, uz jurnjavu po terenu i realizaciju bez puno okolišanja. Bolje su se u tome snašli gosti, koji su bili koncentriraniji pa je i njihova kvaliteta došla do izražaja.

U desetoj minuti domaći strateg je prisiljen pozvati minutu odmora na -3, dok je uskoro razlika Berlinčana porasla na pet pogodaka, realizacijom kontre Ninčevića. Iako je sredinom prvog dijela Kadetten imao i dva igrača viška na terenu, nisu iskoristili prednost, napravili dodatni pritisak na goste te je do odmora ostalo ugodnih +5 (16:21).

U nastavku slična priča, samo što su domaći rukometaši ipak uspjeli priprijetiti te u osmoj minuti drugog dijela stići na samo dva pogotka zaostataka. Međutim, u igri bez kvalitetne obrane nisu imali nikakvih šansi. Ninčević u 46. minuti podiže ponovno na +5 (27:32), a iako je u jednom trenutku bilo i osam golova viška, završilo je 35:40.

Sjajan je bio Ivan Ninčević s osam pogodaka, dok je svoju standardnu dionicu odradio Špoljarić, iako u opuštenijem ritmu, kada je zajedno sa suigračima njegova ekipa propustila čak 35 golova. Umjesto najboljeg vratara prošlog kola EHF Lige prvaka Heinevettera, dobar dio dvoboja priliku je kod Lisica dobio i Stochl.

Kod domaćih najefikasniji je bio Pendić sa osam golova, dok su Christian Dissinger i Nik Tominec uspješni bili šest puta. Marko Mamić nije se istaknuo te je ostao bez napadačkog učinka.

U ovoj 'Zagrebovoj' skupini u subotu još Szeged na svom terenu čeka Dinamo iz Minska, dok će hrvatski prvak na megdan Barceloni.

U posljednjem kolu Füchse je domaćin Pick Szegedu, a Schaffhausen gostuje u Zagrebu s još 'živom' šansom za prolaz u osminu finala.