Deset obrana Jerkovića u porazu Créteila u Toulouseu

Mihaela Bradovski • petak, 15.02.2013.

Trima susretima zaključeno je 15. kolo francuskog rukometnog prvenstva. Pobjede su na domaćem terenu upisali Fenix i Cesson, dok je posljednjeplasirani Billere i dalje bez ijednog osvojenog boda. Od Hrvata najbolji je večeras bio vratar Créteila Dragan Jerković s 10 obrana...

Fenix Toulouse Handball - Créteil 34:31 (16:16)

Najzanimljiviji dvoboj dana odigrale su dvije momčadi iz donjeg dijela poretka. Nakon dvoboja 15. kola domaći Fenix ostavio je Créteil na četiri boda zaostatka te se time odmaknuo od posljednjeplasiranog trojca. Gostujućem sastavu presudile su završne minute u kojima je momčad iz Toulousea s negativnih 29:30 stigla do konačnih 34:31.

U konkurenciji za nastup našla su se i trojica hrvatskih internacionalaca u dresu Créteila. Dragan Jerković odigrao je važnu ulogu te je s 10 obrana bio jedan od najboljih igrača svoje momčadi, dok je Davorin Vranić postigao jedan pogodak iz dva pokušaja. Mario Obad nije se upisao u listu strijelaca, tek je u 38. minuti pri minimalnoj Créteila zaradio isključenje.

Kao i u dosadašnjim ovosezonskim susretima u kojima je nastupio, najveći posao u redovima Fenixa odradio je kapetan i strijelac 10 pogodaka Jerome Fernandez. Dva manje postigao je Anouar Ayed, a susret je učinkom 6/6 arhivirao mladi Valentin Porte. Najraspoloženiji su u redovima Créteila bili Quentin Minel i Guy Olivier Nyokas s osam zgoditaka.

Prvih pola sata dvoboja proteklo je u potpuno izjednačenoj borbi, a rezultat toga je i 16:16 po isteku tog perioda. Svoj jedini pogodak Vranić je postigao u petoj minuti za 4:3 Créteila. Niti jedna niti druga momčad sve do minute i pol prije odlaska na odmor nisu uspjele ostvariti više od pogotka prednosti, a onda je to uspjelo gostima preko Montoriera koji tada pogađa za 16:14.

Početak nastavka pri 16:16 osigurali su Fernandez i Ayed, a nakon samo dvije minute igre u drugom dijelu i domaći sastav po prvi puta stiže do +2. I drugo je poluvrijeme ponudilo istu situaciju na terenu, stalne promjene prednosti pa je tako u 44. minuti Créteil preko Huga Descata stigao do 24:22. Šest minute prije kraja za 30:29 u korist gostiju pogodio je Nedim Remili, no tada je uslijedio period od pet minuta bez pogotka u domaćoj mreži što je u konačnici i presudilo pobjednika.

Billere i dalje na nuli, Cesson uspješniji od Sélestata

Rukometaši Billerea ni iz 15. pokušaja nisu uspjeli upisati barem bod. U ulozi domaćina večeras su poraženi rezultatom 24:32. Uspješnija je bila momčad Tremblaya za kojeg je zaigrao i Vladimir Ostarčević, strijelac jednog pogotka. Pogodio je Ostarčević odmah na startu susreta, točnije u trećoj minuti za gostujućih 2:1.

Prednost koju je tada zaradio Tremblay više nije ispuštao. Nakon 18 minuta igre odvojio se na +5, a prvo je poluvrijeme završeno rezultatom 8:14. U drugom dijelu gosti su dodatno povećali prednost, u posljednju četvrtinu susreta ušlo se pri +9 Imbrattina sastava, a dvoznamenkastu prednost gostima je donio Matthieu Drouhin u 54. minuti.

Osim Crepaina i Tuzolana koji su postigli po pet pogodaka u redovima pobjedničkog sastava na visokoj je razini bio i vratar Milan Malina s 13 obrana. Najviše zgoditaka, njih šest postigao je domaći Benjamin Massot-pellet.

U susretu dvije momčadi u čijim redovima nema hrvatskih rukometaši domaći je Cesson bio uspješniji od Sélestata. Prije početka ovog dvoboja i jedan i drugi sastav na kontu su imali 13 osvojenih bodova. Kadar pod vodstvom Davida Christmanna slavio je rezultatom 28:24, a jednaku je prednosti držao i na poluvremenu (15:11).

Čak četvorica domaćih igrača našla su se na vrhu ljestvice strijelaca, po pet zgoditaka postigli su Anić, Hochet, Ternel i Lanfranchi, dok je kod Sélestata najuspješniji bio Kevin Beretta, također strijelac pet pogodaka. Četiri precizna šuta dodao je Đorđe Pešić.