Poraz u derbiju pokvario Vujićev prvenstveni debi, PSG i dalje nedodirljiv

Mihaela Bradovski • petak, 15.02.2013.

Nakon što su u srijedu kolo otvorile momčadi Aix i Montpelliera, odnosno Ivryja i Chambéryja, u četvrtak su odigrane nove dvije utakmice 15. kola LNH. PSG je i nakon okršaja sa Saint-Raphaelom jedina stopostotna momčad, dok je Dunkerque u ulozi domaćina bio uspješniji od Nantesa. Stefan Vujić upisao je prve prvenstvene minute i postigao dva zgoditka u ovom porazu svog sastava...

Paris Saint Germain Handball - Saint-Raphael 33:28 (17:13)

Momčad Paris Saint Germaina nastavlja sa svojim stopostotnim nizom. U 15. kolu sastav Philippea Gardenta na domaćem je terenu svladao Saint-Raphael. Baš kao i proteklog tjedna, hrvatski reprezentativac Marko Kopljar i u ovoj je pobjedi sudjelovao s pet pogodaka. Deset puta šutirao je Kopljar prema protivničkim vratima, prvi puta u trećoj minuti, no gostujući vratar Slaviša Đukanović odlično je otvorio utakmicu i u prve tri minute nanizao četiri obrane, od čega su dva pokušaja bila upravo ona hrvatskog internacionalca.

Odličan Đukanovićev ulazak u dvoboj iskoristili su njegovi suigrači na suprotnoj strani, nakon sedam minuta igre Saint-Raphael poveo je s 4:1 na što je odmah reagirala domaća klupa zatraživši minutu odmora. Predah se pokazao odličnim izborom, iako su gosti preko Tomasa stigli na +4, rukometaši PSG-a uozbiljili su se u idućim minutama te je izjednačenje stiglo u 12. minuti, a prelazak u prednost dvije minute kasnije. Za 7:6 pogodio je Abalo.

Svoj prvi pogodak na susretu Kopljar je postigao početkom druge polovice prvog dijela, postavivši 9:7, a do kraja prvog poluvremena Gardentova je momčad tu prednost uspjela i poduplati. Za 17:13 pobrinuo se Hansen. U petoj minuti nastavka Raphael Caucheteux svojim petim zgoditkom dovodi Saint-Raphael na dva pogotka zaostatka, no ubrzo domaćin ponovno ostvaruje opipljiviju prednost. Posljednji puta na -2 gosti su bili tri minute prije kraja kada je za 30:28 pogodio Krantz.

3:0 serijom Kopljar, Hansen i Honrubia potvrđuju još jedno ovosezonsko slavlje PSG-a. Najraspoloženiji šuter ovog dvoboja bio je Luc Abalo s osam zgoditaka, jedan manje postigao je Hansen, odnosno Caucheteux u dresu Saint-Raphaela, dok je odličnu večer imao i domaći vratar, Španjolac Sierra koji je zaustavio 18 protivničkih pokušaja. Iako je bolje otvorio susret, Đukanović je do kraja skupio šest obrana manje.

Nantes - Dunkerque Handball Grand Littoral 26:28 (15:14)

Svojevrsni derbi kola pripao je gostujućem sastavu, momčadi Dunkerque koja se nakon susreta 15. kola nalazi na trećoj poziciji s dva boda manje od Montpelliera, te jednako toliko više u odnosu na Chambéry. Gosti su u aktualnoj sezoni osvojili već dva trofeja, a nakon uvjerljive pobjede u prošlom kolu nastavljaju sa svojim dobrim igrama. U pokušaju stizanja do četvrte pobjede u nizu nije ih uspio zaustaviti Nantes u čijim je redovima po prvi puta u prvenstvu nastupio i Stefan Vujić.

Jednom pogotku iz europskog dvoboja s rumunjskom Stiintom Bacau Vujić je u četvrtak dodao prva dva u prvenstvenoj utrci, dok su mu dva pokušaja ostala nerealizirana. Debi će tako pamtiti po polovičnom vlastitom učinku, ali i porazu svoje nove momčadi, šestom ove sezone. Prvih desetak minuta susreta obilježila je izjednačena igra u kojoj je za nijansu bolji bio domaćin te taj period svojim prvim golom, za 5:3 zatvara Jorge Maqueda. Španjolski reprezentativac ujedno je bio i najbolji pojedinac ovog dvoboja s devet pogodaka, sedam je dodao njegov reprezentativni kolega Rivera, dok je osam postigao član pobjedničke momčadi Baptiste Butto.

Upravo potonji nakon 14 minuta igre dovodi Dunkerque do minimalne prednosti, a zatim tri minute kasnije također za +1 na drugoj strani uzvraća Maqueda. Sve do posljednjih pet minuta prvoga dijela igralo se uz stalne preokrete, no niti jedna niti druga momčad nisu uspjele stići do dva zgoditka prednosti. Pošlo je to za rukom u konačnici domaćinu, 12:10 postavio je Vujić, a već u idućoj akciji Maqueda pogađa za +3. Ipak, nastavak susreta otvoren je pri 15:14.

Butto i Jaleleddine Touati raspucali su se na startu drugog dijela te je nakon 40 minuta igre Dunkerque od 14:17 stigao na 21:17 nakon čega se domaćin više nije uspio ozbiljnije zaprijetiti protivničkoj prednosti. 11 minuta bez pogotka u mreži gostiju prekinuo je Vujić, a točku na i, odnosno konačnih 28:26 postavio je Maqueda pola minute prije isteka vremena. Spomenuti period bio je prekretnica, Nantes je ostao prekratak za dva zgoditka iako je njegov vratar Siffert skupio dvije obrane više u odnosu na Gerarda.