Ademar Leon slavio teže od očekivanog, Valladolid iznenadio Cuencu

Zvonka Keliš • nedjelja, 17.02.2013.

Nakon što su sredinom tjedna svoje obaveze u domaćem prvenstvu odradile ponajbolje španjolske rukometne ekipe, u subotu je vrijeme bilo da u sklopu 18. kola Lige Asobal zaigraju i sve preostale momčadi. Ademar Leon je tako teže od očekivanog svladao ekipu Palme del Rio, a Aragon Puerto Sagunto, dok Cuenca na svom terenu nije uspjela upisati pobjedu, već je ona pripala Valladolidu. Granollers je, pak, stigao do svog trećeg uzastopnog slavlja, dok su Villa de Aranda i Huesca podijelile prvenstvene bodove.

Palma del Rio - Reale Ademar Leon 17:22 (10:9)

Treći španjolski predstavnik u najelitnijem europskom klupskom natjecanju, Ademar Leon, nešto je teže od očekivanog stigao do gostujućeg slavlja nad ekipom Palme del Rio u sklopu 18. kola Lige Asobal. U susretu bez mnogo pogodaka u prvome se dijelu nešto bolje snašao domaćin koji je do sredine prvoga dijela imao prednost od dva pogotka (5:3). Sve do odlaska na odmor domaća je momčad uspjela sačuvati svoju prednost, no gosti su je je ipak pred sam kraj smanjili na samo minus jedan (9:10).

Iako je Ademar u nastavak krenuo vodstvom 11:10, u samoj se igri obiju momčadi nije mnogo toga promijenilo. Igrači Manuela Cadenasa uspjeli su se tek ohrabriti što je rezultiralo prednošću od tri pogotka (15:12) za očuvanje vodstva i konačno slavlje 22:17 vrijedno novih prvenstvenih bodova. U pobjedu svoje momčadi Iosu Goni je ugradio šest pogodaka, dok su se na drugoj strani Dani Hernandez i Andres Ortiz po tri puta upisali u listu strijelaca.

Fertiberia Puerto Sagunto - Aragon 29:34 (13:14)

Momčad Aragon u subotu je poslije podne u sklopu 18. kola Lige Asobal snage odmjerila s ekipom Puerto Sagunta koja se na svom terenu dobro držala, no nije uspjela zadržati prvenstvene bodove za sebe. Gosti susret otvaraju vodstvom 2:1 koje vrlo brzo raste na 6:4. Međutim, domaćin se tada budi, poravnava rezultat na 7:7 da bi u samu završnicu ušao s minus tri (9:12), a na predah potom otišao s minimalnim zaostatkom (13:14).

Gostujuća momčad odlično otvara i nastavak dvoboja, odlazi na 16:13 nakon čega njeno vodstvo samo raste. Nakon 23:20 Aragonu nije trebalo dugo da se odvoji i na 29:24 da bi susret okončao s prednošću od pet pogodaka (34:29). Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Victor Vigo sa sedam postignutih pogodaka, dok su najbolji kod Puerto Sagunta bili Iker Serrano i Mirko Milasević s po pet golova.

GlobalCaja Ciudad Encantada - Cuatro Rayas Valladolid 26:30 (14:16)

Rukometaši Cuence na svom se terene ove subote nisu dobro proveli, naime, nakon remija kolo ranije te poraza prije dva tjedna, nov poraz nikako nije dobar za ekipu koja je ciljala prema gornjem dijelu tablice Lige Asobal. Nakon gostujućeg 2:1 vodstva na samome startu ogleda domaćin ubrzo preokreće rezultat u svoju korist (4:2) kako bi potom ponovno stigao u zaostatak. Gostujuća se momčad odvojila na 8:4 te 11:6 a zanimljivo je tada bilo sve o kraja prvoga dijela kada Valladolid uspijeva sačuvati dva pogotka prednosti (16:14).

Iako domaća momčad u uvodnim minutama nastavka uspijeva uhvatiti priključak te stiže na samo minus jedan (16:17), to nije obeshrabrilo gostujuće rukometaše. Naprotiv, serijom 5-0 nekoliko trenutaka kasnije oni osiguravaju tada velikih 26:20 nakon čega samo mirno privode susret kraju za slavlje 30:16. Odličan je u redovima Valladolida bio Marko Krivokapić s devet postignutih pogodaka, dok se kod Ciudad Encantade istaknuo Pablo Ariel Simonet s osam golova.

Villa de Aranda - Huesca 22:22 (9:11)

Aranda de Duero ove je subote bila domaćin dvoboja 18. kola Lige Asobal između rukometaša Ville de Arande te onih iz Huesce, a koji je okončan neriješenim rezultatom te podjelom prvenstvenih bodova. Zanimljivo je bilo u prvome poluvremenu, naime, nakon gostujućih 3:2 domaćin ubrzo poravnava rezultat da bi se gosti do 20. minute ponovno odvojili (6:4). Čvrste obrane i mali broj pogodaka doprinijeli su potom očuvanju gostujuće prednosti sve do isteka 30. minute (11:9).

Ništa manje uzbudljivo nije bilo u drugome dijelu, naime, nakon novog izjednačenja (12:12) gostujuća momčad ulazi u seriju 4-0 za nešto sigurnije vodstvo 16.12. Međutim, ona domaća ne posustaje te vrlo brzo puše za vrat svom suparniku (18:19), a iako nešto manje od tri minute prije samoga kraja osigurava i vodstvo 21:20, utakmica na koncu završava remijem 22:22. Diego Camino i Enrique Plaza za Villu de Arandu zabili su po šest pogodaka, dok je Carlos Grau za Huescu zabio pet golova.

Cangas - Fraikin Granollers 31:35 (13:16)

Rukometaši Granollersa odlično su krenuli u drugi dio sezone Lige Asobal, naime, u sklopu 18. kola upisali su i svoj treći uzastopni poraz, a bolji su ovoga puta bili od momčadi Cangasa. Iako je domaćin vrlo dobro krenuo u susret te je poveo 8:5, isključenje njegova igrača u nastavku omogućilo je gostima da potpuno preokrenu rezultat (10:9). Gostujuća momčad tada je nastavila graditi svoju prednost te je vrlo brzo stigla i na +5 (15:10), dok se na predah ide s tri pogotka prednosti za Granollers (16:13).

Tek je šest minuta u drugome dijelu bilo potrebno domaćoj momčadi da vrati utakmicu na početak (18:18), no odličan Granollers predvođen Malasinskasom te vrlo dobro raspoloženim vratarom ubrzo vraća svoje vodstvo (25:22). Domaći se rukometaši tada još jednom približavaju na minimalnih 24:25, no oni gostujući bez većih problema na koncu upisuju slavlje 35:31. Aidenas Malasinskas s devet je pogodaka predvodio Granollers do pobjede, dok je David Garcia u poraz svoje momčadi ugradio također devet golova.