FA kup, osmina finala, 17.02.2013, 15:00 h
Manchester City
Manchester City 4:0 Leeds United
Leeds United

Josip Tolić • nedjelja, 17.02.2013.

U prvoj od dvije subotnje utakmice osmine finala FA kupa Manchester City lakoćom je svladao drugoligaša Leeds United rezultatom 4:0. Sve je praktički bilo riješeno nakon prvih 15 minuta kada su Građani vodili 2:0, a do kraja utakmice zabili su još dvaput. Sjajno je odigrao dvostruki strijelac Sergio Agüero, a odlični su bili i Carlos Tévez te David Silva.

Ako je član Championshipa i imao neke nade protiv osvajača ovog natjecanja iz 2011., one su se ugasile nakon svega 15 minuta utakmice. David Silva pokrenuo je akciju na 30-ak metara od gola Leedsa, odigrao do Yaye Touréa koji odigrava dupli pas s Carlosom Tévezom, zaobilazi vratara Ashdowna i posprema loptu u bliži kut za 1:0.

Agüero je nedugo potom izborio kazneni udarac za City nakon što ga je u šesnaestercu Paunova lagano povukao Lees. Argentinac je sam izveo najstrožu kaznu i sigurno pogodio za udvostručenje vodstva.

Domaćini su bili ti koji su nastavili napadati do kraja poluvremena unatoč lijepoj prednosti. Gosti su se uspjeli obraniti u nekoliko navrata, no ne i početkom nastavka kada su novi pogodak ponovno iskreirali Agüero i Silva, a realizator na gol-liniji bio Tévez.

Izabranici Roberta Mancinija potpuno su se iskalili na 12-plasiranoj momčadi Championshipa i prekinuli niz od tri uzastopne utakmice bez pobjede. Konačan rezultat postavio je Sergio Agüero svojim drugim pogotkom od vratnice 16 minuta prije kraja, nakon što ga je lijepo uposlio Silva.