Tri pogotka Ninčevića u novoj pobjedi Füchsea, Wetzlar zaustavio gubitnički niz

Igor Šestak • nedjelja, 17.02.2013.

U nedjelju su odigrane tri utakmice rukometne Bundeslige. Berlinski Füchse je s 32:25 bio bolji od posljednjeplasiranog Essena, a tri pogotka na toj je utakmici postigao Ivan Ninčević. Lemgo je nastavio pobjednički niz s 27:26 protiv Balingena, a Wetzlar je prekinuo svoj niz poraza s 29:26 protiv Melsungena.

Füchse Berlin - TUSEM Essen 32:25 (18:16)

Nakon što su u četvrtak u Ligi prvaka upisali pobjedu na gostovanju kod Kadettena, rukometaši berlinskog Füchsea u nedjelju su uspješno okončali i prvenstvenu utakmicu protiv Essena, najslabije momčadi Bundeslige. Morale su se Lisice pomučiti za pobjedu, no na kraju su do dva boda došle prilično uvjerljivo i po učinku se izjednačile s trećeplasiranim Flensburgom koji ima utakmicu manje. Za berlinski sastav nastupili su i Hrvati Ivan Ninčević i Denis Špoljarić.

U prvih 12 minuta utakmica je krenula u neočekivanom smjeru. Gosti iz Essena su rano poveli s dva gola razlike, a onda na ulasku u 13. minuti golom Pieczkowskog pobjegli na 8:5. Bio je to znak domaćem treneru Sigurdssonu da je vrijeme za minutu predaha, a nakon kraćeg dogovora njegova se momčad trgnula i izjednačila na 8:8. Füchse je prvi put poveo tek u 26. minuti (15:14), ali je na veliki odmor ipak odnio dva gola prednosti.

Momčadi su i na početku drugog poluvremena igrale vrlo izjednačeno. Na opće iznenađenje, Essen se odlično držao i u 42. minuti rezultat je bio 21:21. U idućim minutama domaćini su ipak uspjeli napraviti veliki korak prema pobjedi. Na krilima raspoloženog Igropula napravili su seriju 3:0, a onda u 52. minuti pobjegli na plus pet (28:23). Do kraja utakmice nisu imali problema i podigli su svoju prednost do najviših sedam golova viška.

Prvo ime susreta bio je Rus Konstantin Igropulo, strijelac čak 11 pogodaka, od toga četiri iz sedmeraca. Pet golova zabio je Bartlomiej Jaszka, a po tri puta u strijelce su se upisali Iker Romero, Colja Löffler i Ivan Ninčević. Hrvat je promašio jedan sedmerac, a sve svoje golove zabio je iz igre. Denis Špoljarić nije se upisao u strijelce. Najefikasniji igrač Essena bio je Fabian Böhm sa sedam golova, a pet je zabio Hannes Lindt.

TBV Lemgo - HBW Balingen-Weilstetten 27:26 (13:12)

U vrlo izjednačenoj utakmici novu vrijednu pobjedu ubilježio je Lemgo. Petim uzastopnim trijumfom ovaj klub može zaboraviti na brige oko ostanka u ligi koje su ga mučile u prvom dijelu sezone. Momčad Dirka Beuchlera sjajno funkcionira u posljednje vrijeme i trenutno drži deseto mjesto na tablici, a nastavi li s dobrim igrama mogla bi uskoro ući i u gornju polovicu Bundeslige.

Dvoboj protiv 13. Balingena igrači Lemga su dobro otvorili i nakon prvih deset minuta vodili s 5:3. Nakon što su gosti privremeno izjednačili, Lemgo je ponovno ušao u dobru napadačku seriju pa u 23. minuti poveo s 10:7. Ipak, u završnici prvog dijela Balingen se vratio u igru i na odmor odnio samo gol zaostatka. Lemgo je prednost od jednog ili dva pogotka držao do 41. minute kada su gosti još jednom izjednačili (16:16). Sve do 55. minute igralo se gol za gol, a Lemgo je bio taj koji je preuzimao vodstvo.

U spomenutoj 55. minuti situacija se okrenula i Balingen je golom Hertha iz sedmerca došao do prednosti 25:24, svog prvog vodstva od treće minute utakmice. Domaćini su odgovorili golovima Dietricha i Preißa, a u posljednje dvije minute ušlo se s 26:26. Nakon nekoliko propuštenih napada i s jedne i s druge strane, Lemgu je ostalo pola minute za posljednji napad. Beuchler je pozvao minutu odmora, a sekundu prije isteka vremena Bechtloff je iznudio sedmerac. Sam ga je i izveo, svladao Puteru i donio Lemgu novo veliko slavlje.

Prvi strijelac Lemga bio je Rolf Hermann sa sedam golova, Jens Bechtloff je zabio pet (sedmerci 4/5), a Florian Kehrmann četiri. Goste je s osam golova predvodio Benjamin Herth, pet puta domaće vratare svladao je Dragan Tubić, a četiri puta Felix König.

HSG Wetzlar - MT Melsungen 29:26 (17:18)

Uspješnu nedjelju imali su i rukometaši Wetzlara. S tri pogotka razlike svladali su Melsungen i preskočili ga na sedmom mjestu prvenstvene tablice. Ovom su pobjedom prekinuli neugodni niz od čak pet uzastopnih poraza. Na ruku im je išlo što su gosti na ovu utakmicu doputovali sa znatno oslabljenim kadrom te su u zapisniku imali samo devet igrača i dva vratara.

Iako desetkovani, gosti su na početku stvorili dosta problema domaćinima, a i na veliki odmor su odnijeli prednost od jednog pogotka. U nastavku ipak nisu uspjeli pratiti taj visoki tempo, što su igrači Wetzlara iskoristili za odvajanje na značajniju prednost. Dogodilo se to u periodu od 44. do 52. minute, u kojem je Wetzlar s 21:20 došao na 25:22. U drugom je dijelu bilo vrlo malo golova pa je Wetzlar u završne tri minute ušao s vodstvom 27:23 i uspješno priveo susret kraju.

Najbolji strijelac utakmice bio je Wetzlarov Tobias Reichmann s osam golova, a šest je zabio Kevin Schmidt. Toliko su u gostujućim redovima upisali Felix Danner i Savas Karipidis.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938