Bundesliga, 21. kolo, 09.04.2013.
Flensburg
Flensburg 23:23 HSV Hamburg
HSV Hamburg

Bez pobjednika u Nord-Derbyju: Flensburg i HSV podijelili bodove u žestokom okršaju

Igor Šestak • srijeda, 10.04.2013.

Zaostalu utakmicu 21. kola Bundeslige odigrali su u utorak Flensburg i HSV. U vrlo neizvjesnom dvoboju na kraju nije bilo pobjednika. Utakmica je završila rezultatom 23:23, a osvojeni bod neće pretjerano zadovoljiti nijednu momčad. Utakmicu su obilježili čvrsti dueli te odlične obrane i vratari, a nastupila su i tri hrvatska rukometaša u redovima gostiju. Domagoj Duvnjak zabio je četiri pogotka, Igor Vori tri, dok se Blaženko Lacković nije upisao u strijelce.

Ponajbolji europski rukometaši prošlog su tjedna odradili reprezentativne obaveze, a akcija u Bundesligi nastavljena je već u utorak zaostalom utakmicom 21. kola između Flensburga i HSV-a. Nord-Derby je ovoga puta završio bez pobjednika, rezultatom 23:23.

Flensburg je bolje ušao u utakmicu, posebno dobro djelovala je njegova obrana i nakon osam minuta igre rezultat je bio 3:1. Gosti iz Hamburga ubrzo su odgovorili. Napravili su seriju 5:1 i prešli u vodstvo, a golom Duvnjaka u 18. minuti prvi put došli na tri pogotka viška (8:5). To su vodstvo uspjeli održati do poluvremena i u drugih 30 minuta ušlo se s 12:9 za HSV.

Mogensen najbolji strijelac utakmice prepune isključenja

Najbolji strijelac utakmice stigao je iz redova Flensburga. Bio je to Glandorf koji se u strijelce upisao čak sedam puta. Po četiri pogotka za domaću momčad postigli su Kaufmann i Mogensen. Strijelce HSV-a predvodio je Petersen s pet golova, dok su po četiri zabili Lijewski i Duvnjak (4/9). Vori je zabio tri pogotka (3/6), dok se Lacković nije upisao u strijelce (0/2).

Utakmica je obilovala isključenjima. Domaći su zaradili osam, a gosti čak 14 minuta isključenja. Lijewski je prednjačio s grubostima pa je u 50. minuti zaradio i crveni karton zbog trećeg isključenja. Veliku ulogu odradili su i vratari. Domaći Rasmussen skupio je čak 20 obrana, dok je Bitter na drugoj strani obranio 12 lopti.

Nakon šest minuta igre u nastavku gosti su još uvijek imali plus tri, no Flensburg se nakon toga uspio vratiti u utakmicu. Prvo je smanjio svoj zaostatak na samo jedan pogodak, a onda u 44. minuti golom Weinholda izjednačio na 16:16. Period dobre igre domaćini su iskoristili za prelazak u vodstvo, no stvari su brzo vraćene na početak pa se u posljednjih deset minuta ušlo kod rezultata 19:19.

Momčad Flensburga imala je vodstvo 21:20, HSV je preko Petersena i Duvnjaka vratio prednost na svoju stranu, a hrvatski srednji vanjski zabio je još jedan pogodak u 57. minuti za 23:22 vodstvo gostiju. Izjednačenje je stiglo brzo, preko Mogensena, a onda su do kraja utakmice vladavinu preuzele obrane i vratari. U posljednje tri minute nijedna momčad nije postigla pogodak, a za pobjedom nešto više mogu žaliti domaćini. Imali su posljednji napad, u završnih pet sekundi gosti su zaradili dva isključenja, no Lacković blokom i Bitter obranom održali su remi i osigurali HSV-u jedan bod.

Takav rasplet utakmice ne odgovara nijednoj momčadi. Sedam kola prije kraja sezone Flensburg je treći s dva boda zaostatka za drugim Rhein-Neckar Löwenom i pet bodova zaostatka za vodećim Kielom. HSV je peti i ima bod manje od Füchsea iz Berlina. Utakmice 28. kola igraju se od 12. do 20. travnja. Flensburg će ugostiti Hannover, a HSV-u stiže Essen.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918

• Bigguy10.04.2013. u 08:28
    Suci su fino navukli Flensburgu, mislim da je HSV jači i to će pokazati u kupu i ligi prvaka.
    Bigguy
  • Obrisan korisnik10.04.2013. u 01:42
    Utakmica je možda bila gruba, ali suci su bili apsolutno očajni! ''Šećer'' za kraj njihove ''predstave'' dogodio se na kraju utakmice kada sudac nije htio Voriju pružiti ruku nakon iskučenja...