Gummersbach prekinuo negativni niz, još jedan odličan nastup Zrnića

Igor Šestak • četvrtak, 21.02.2013.

Rukometna Bundesliga u srijedu je ponudila tri utakmice. U utakmici 22. kola uvjerljiv je na gostovanju kod Wetzlara bio Rhein-Neckar Löwen, dok su dvije utakmice 21. kola odlučivane u napetim završnicama. Uz odličan nastup Vedrana Zrnića Gummersbach je protiv Göppingena slavio s 27:26, a Magdeburg i Lübbecke su remizirali rezultatom 29:29. Pritom su dobre nastupe u dresu Lübbeckea odradili Nikola Blažičko i Drago Vuković.

VfL Gummersbach - Frisch Auf Göppingen 27:26 (15:13)

U utakmici 21. kola Bundeslige Gummersbach je u svojoj dvorani ugostio Göppingen i upisao izrazito važnu pobjedu koja ga je izvukla iz zone ispadanja. Igrači Emira Kurtagića prekinuli su negativnu seriju rezultata. Za pobjedu nisu znali od 20. listopada, odnosno čak 11 prvenstvenih utakmica. U ovom važnom ostvarenju Gummersbacha važnu je ulogu odigrao i hrvatski rukometaš Vedran Zrnić.

Prvo poluvrijeme proteklo je u znaku domaćina. Nakon 13 minuta igra imali su prednost 9:3, a na istom su razmaku bili i devet minuta kasnije (13:7). Tada je nešto bolje zaigrao Göppingen pa do poluvremena svoj zaostatak smanjio na samo dva pogotka. Početak nastavka ponudio je novo rezultatsko odvajanje Gummersbacha pa je u 39. minuti na semaforu stajalo 20:15.

Svoju prednost domaćini su uspješno održavali do 54. minute (26:23), a tada je za goste dva uzastopna pogotka postigao Horak i doveo ih na samo gol zaostatka. Četiri minute prije kraja Mahe je zabio za 27:25, a mreže su u iduće dvije i pol minute mirovale. Goste je na minus jedan vratio Rnić, a nakon što Gummersbach nije uspio realizirati svoj napad, dobili su priliku osvojiti bod. Za posljednji napad imali su dvadesetak sekundi, no šut Rnića obranio je Ristovski i donio domaćinima veliko slavlje.

Gummersbach je do pobjede vukao tek nedavno oporavljeni Kentin Mahe s osam golova (sedmerci 2/2), a po šest su zabili Christoph Schindler i Vedran Zrnić. Hrvat je realizirao samo jedan od tri sedmerca, no iskupio se s pet golova iz igre. Posebno raspoložen bio je sredinom drugog dijela kada je u periodu od 43. do 50. minute zabio četiri pogotka. Vratar Borko Ristovski imao je odličnih 15 obrana. Najefikasniji igrač gostujuće momčadi i najbolji strijelac utakmice bio je Pavel Horak s deset golova, a sedam je zabio Momir Rnić.

SC Magdeburg - TuS N-Lübbecke 29:29 (17:16)

Uzbudljivo i neizvjesno bilo je i u Magdeburgu gdje je gostovao Lübbecke. Nakon velike borbe dvoboj je završio podjelom bodova, što se čini i kao najpravedniji ishod. Momčadi Lübbeckea to je drugi remi u dvije utakmice odigrane nakon zimske stanke, dok je Magdeburg ovim remijem osvojio prvi bod u 2013. godini. Prošlog je tjedna teško stradao kod HSV-a. Za goste su nastupili i hrvatski igrači, Nikola Blažičko i Drago Vuković.

U prvih 30 minuta gotovo pet tisuća gledatelja u GETEC Areni moglo je vidjeti mnogo preokreta. Nijedan klub nije došao do prednosti veće od jednog pogotka sve do 23. minute kada je Gustafsson zabio za 12:10 vodstvo Lübbeckea. Igrači Magdeburga odgovorili su serijom od četiri uzastopna pogotka, a onda u 28. minuti prvi put poveli s tri gola prednosti (16:13). Golovima Vukovića, Lokea i Remera gosti su uoči odmora ipak smanjili svoj zaostatak.

Nakon četiri minute igre u nastavku Magdeburg je imao najveću prednost na utakmici, 21:17. U 41. minuti kod rezultata 24:21 na vrata gostiju stao je Blažičko pa u narednim minutama prikupio nekoliko važnih obrana koje su podigle njegove suigrače. Pet minuta prije isteka vremena na semaforu je stajalo 27:26. U posljednje četiri minute hrvatski je vratar obranio još dvije izrazito važne lopte i omogućio svojoj momčadi prvo izjednačenje, a potom i vodstvo 29:28 za koje je pogodio Loke 40 sekundi prije kraja. Ipak, Lübbecke nije uspio osvojiti oba boda, a krivac za to bio je Rojewski, strijelac izjednačujućeg pogotka 15 sekundi prije isteka vremena.

Nikola Blažičko utakmicu je završio sa sedam obrana, a njegov kolega Dario Quenstedt prikupio ih je devet. Drago Vuković zabio je dva pogotka, oba u prvom poluvremenu. Najbolji strijelac Lübbeckea bio je bivši Zagrebov igrač, Frank Loke, s osam golova, a četiri je postigao Jens Schöngarth. Magdeburg je s osam golova predvodio Robert Weber, a šest je dodao Andreas Rojewski. Vratari Björgvin Pa Gustavsson i Gerrie Eijlers nisu imali svoj dan i prikupili su samo pet obrana.

HSG Wetzlar - Rhein-Neckar Löwen 23:29 (14:14)

Iako 21. kolo još nije privedeno kraju, u srijedu je odigrana i prva utakmica 22. kola. U njoj nije bilo drame kao u prethodna dva susreta i Rhein-Neckar Löwen je s prilično uvjerljivih 29:23 odnio pobjedu s gostovanja kod Wetzlara. Lavovi su ostvarili svoju prvu prvenstvenu pobjedu u 2013. godini i trenutno imaju tri boda i utakmicu više od drugoplasiranog Kiela. Wetzlar je pak u prilično slaboj formi. U posljednjih sedam utakmica doživio je šest poraza, no zahvaljujući dobrim rezultatima iz prvog dijela sezone drži vrlo dobro sedmo mjesto Bundeslige.

Nakon izjednačene prve polovice prvog poluvremena, Löwen je u 20. minuti stigao do velike prednosti od 11:7. U završnici prvog dijela ju je prokockao, na odmor se otišlo s 14:14, te je u nastavku prednost morao graditi ispočetka. Utakmica je odlučena u periodu od 35. do 45. minute, koji su Lavovi iskoristili za bijeg sa izjednačenog rezultata 16:16 na veliko vodstvo 24:17. Wetzlar je u 50. minuti uspio doći na samo tri gola zaostatka, no gosti su svoju prednost brzo povećali na pet golova i osigurali si mirnu završnicu.

Samo se šest igrača Rhein-Neckar Löwena upisalo u strijelce. Najefikasniji je bio Kim Ekdahl du Rietz s osam golova, po šest su zabili Andy Schmid i Alexander Petersson, a put do domaće mreže našli su još jedino Bjarte Myrhol (četiri pogotka), Stefan Sigurmannsson (tri pogotka) i Patrick Groetzki (dva pogotka). Kod domaćih se s osam postignutih golova istaknuo Philipp Müller, a tri pogotka manje zabio je njegov brat Michael.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938