Liga prvaka - Skupina B, 10. kolo, 20.02.2013.
CSM Constanta 25:28 Kiel
Kiel

Kiel glavnu rundu završio pobjedom, čeka na Veszprem

Ivana Strahija • četvrtak, 21.02.2013.

Constanta i Kiel otvorili su deseto, posljednje kolo glavne runde Lige prvaka. Rumunji su ostali kratkih rukava i njihovo je ispadanje ovime samo potvrđeno, dok Nijemcima još uvijek ostaje nada da će ostati na prvom mjestu ljestvice, što ovisi o Veszpremu...

Constanta - THW Kiel 25:28 (11:16)

U Rumunjskoj je u srijedu navečer započelo deseto kolo glavne runde Lige prvaka, a Kiel je svladao Constantu s 28:25. Time je potvrđeno ispadanje Rumunja iz utrke za najboljih 16 elitnog natjecanja, dok njemački klub, branitelj naslova, mora čekati vikend i ishod susreta Veszprema i Atletico Madrida. Mađarima je i neriješeno dosta za prvo mjesto tablice.

Kako i rezultat pokazuje, rumunjski prvak je mnogo toga naučio tijekom natjecanja u Ligi prvaka, pošto su u prvom okršaju dvaju suparnika Rumunji otputovali s ogromnih -21 (35:14). No, Nijemci su susret odradili vrlo profesionalno, iako u svojim redovima nisu imali svog kapetana Marcusa Ahlma, kojem je ozlijeđeno oko.

U prvih četvrt sata Rumunji su uspjeli i iznenaditi Nijemce te su imali i vodstvo od pogotka ili dva razlike. No, nakon 8:8 Kiel je prebacio u višu brzinu i do kraja poluvremena stvorio prednost od +5 (11:16). U drugom dijelu Kiel lako održava razliku, no nakon 47. minute pad u koncentraciji omogućuje Constanti približavanje na svega -2 (22:24), no pred mrežu u posljednjih osam minuta staje slavni Thierry Omeyer i s tri obrane, uz jedan sedmerac, vodi svoju momčad do pobjede.

Najbolji strijelac Constante bio je Laurentiu Mihai Toma sa šest pogodaka, dok je kod Kiela najviše imao Filip Jicha (7).