Primera División, 25. kolo, 22.02.2013, 21:30 h
Athletic Bilbao
Athletic Bilbao 1:3 Real Sociedad
Real Sociedad

Branimir Korać • petak, 22.02.2013.

Kriza Athletica sve je dublja i stigao je i treći uzastopni prvenstveni poraz. Ovaj put se osladio Real Sociedad koji je u Bilbau slavio s 3:1 i tako stigao do petog mjesta na ljestvici...

Uoči sezone malo tko je mogao pretpostaviti da će se Athletic Bilbao grčevito boriti za odmicanje od zone ispadanja, a Real Sociedad biti na pozicijama koje vode u Europu. Međutim, nakon 25 kola u Primeri, situacija je upravo takva, posebno nakon što je Real slavio usred Bilbaa 3:1.

Dok je Realu ovo već sedma utakmica bez poraza, Athletic pomalo zaboravlja kako izgleda pobjeđivati i upisao je četvrtu utakmicu u nizu bez pobjede uz treći uzastopni poraz.

Početak susreta ipak je nagovijestio da bi moglo doći do prekida nizova, Athletic je dobro otvorio utakmicu i za to je nagrađen pogotkom u 30. minuti. Susaeta je dobro ubacio, a Ibai Gomez odličnim udarcem dovodi momčad iz Bilbaa u vodstvo.

Međutim kratko je trajalo slavlje domaćina, već četiri minute kasnije Real je stigao do poravnanja. Veliki dio posla obavio je Prieto koji je pronašao glavu Antoinea Griezmanna, a ovaj zabio za 1:1.

Bio je to rezultat s kojim se otišlo na odmor da bi u drugom dijelu Real zaigrao još bolje i stigao do dva pogotka za velika tri boda. Prvi je došao u 66. minuti kada je Castro izveo slobodni udarac, Raul je odbio loptu, ali samo do Agirretxea koji donosi prednost gostima.

Deset minuta kasnije stavljena je točka na i. Carlos Vela je došao do lopte na rubu kaznenog prostora, odlično je gađao suprotni kut i pogodio za konačnih 3:1.