Červar završio pobjedom, Ninčević pet, Bičanić tri gola u pobjedama

Ivana Strahija • nedjelja, 24.02.2013.

Odigrane su i posljednje tri utakmice glavne runde Lige prvaka, a onima koji su prošli dalje ostaje čekati izvlačenje parova u utorak u Beču.

Chambery Savoie - St Peterburg 33:19 (19:8)

Francuski Chambery Damira Bičanića upisao je drugu svoju pobjedu u glavnoj rundi te se tako maknuo s posljednjeg mjesta tablice. No, to ipak nije bilo dovoljno za prolaz u skupini C, iz koje u osminu finala napreduju Kielce, Metalurg, Gorenje i Bjerringbro.

Pobjedom od 33:19 francuski se klub lijepo "osvetio" za blamažu u Rusiji u trećem kolu Lige prvaka, kad je St Peterburg slavio s 31:27. Bila je to ujedno i jedina pobjeda Rusa u ovom izdanju elitnog natjecanja.

Dvojbe oko pobjednika u nedjelju nije bilo, a vrlo je dobru utakmicu odigrao hrvatski reprezentativac Damir Bičanić, koji je tri puta pogodio rusku mrežu.

Metalurg Skoplje - Bjerringbro Silkeborg 32:18 (18:14)

Klub Line Červara odradio je sjajni posao protiv danskog predstavnika u Ligi prvaka te tako potvrdio svoje drugo mjesto tablice. Makedonska ekipa imala je u nedjelju ponovno sjajnu obranu, a vrlo je dobar bio i vratar Darko Stanić, posebno u drugom dijelu susreta, u kojem je Bjerringbro postigao samo četiri gola.

Nakon susreta je bivši izbornik hrvatske rukometne reprezentacije kazao: "Mogu od srca čestitati svojim igračima, koji su izborili ovu pobjedu velikim zalaganjem. U susret smo ušli s obranom 6-0 koja nije proradila onako kako sam se nadao, a protivnik je znao kako parirati. No, čim smo prešli na 5-1 sve je došlo na svoje mjesto. Iako je ovo vrijeme za slavlje, brine me ozljeda Dejana Manaskova, ne znamo još koliko je ozljeda koljena ozbiljna i znat ćemo više tek kad se tkivo ohladi. Nadamo se da neće biti loših vijesti."

Füchse Berlin - Pick Szeged 29:24 (15:10)

Oba su nedjeljna protivnika u Berlinu već znala da su dohvatila osminu finala, pa rezultatskog pritiska nije bilo, no Lisice su ipak htjele svojim navijačima podariti pobjedu za kraj.

Domaći rukometaši u susret su krenuli sjajno i vrlo brzo napravili 9:3, no onda se probudila i gostujuća ekipa, posebno odlični Frantisek Sulc, koji uz pomoć suigrača smanjuje na 9:7. Trebalo je malo vremena Lisicama da se vrate u igru, no od isteka 30. minute imaju +5.

U drugom poluvremenu slični razvoj događaja, u 43. minuti su se gosti prikrali na -3, no domaći su uspjeli privesti utakmicu kraju.

U redovima Szegeda, Alen Blažević postigao je dva gola, a Antonio Pribanić jedan, dok je u redovima Füchsea Ivan Ninčević postigao pet pogodaka, a Denis Špoljarić se nije upisao u strijelce.