Kopljarov PSG posljednji izborio četvrtfinale Kupa

Mihaela Bradovski • nedjelja, 03.03.2013.

Nedjelja je donijela posljednju utakmicu osmine finala francuskog rukometnog Kupa. Billere je ugostio vodeću momčadi LNH-a, i iako je odigrao sjajnih 20-tak minuta, na kraju je slavlje očekivano otišlo na stranu pariškog sastava. Dan ranije nastavak natjecanja izbori su i Nantes, odnosno Créteil...

Stopostotan lider LNH-a i posljednjeplasirani sastav istog natjecanja, koji nakon 16 kola i dalje stoji na početnoj nuli u rubrici bodovi, posljednje su momčadi koje su odmjerile snage u osmini finala francuskog Kupa. Pobjeda je, prema očekivanju, otišla na stranu daleko kvalitetnije momčadi. Pogled na semafor u prvih 20-tak minuta susreta ponudio je iznenađenje. Nakon deset minuta igre Billere je vodio s minimalnih 4:3, a zatim je prednost domaćina, u 20. minuti narasla na +3.

Četiri minute kasnije, a šest prije odlaska na odmor Parižani stižu do izjednačenja, točnije do 10:10, a zahvaljujući puno čvršćoj 6-0 obrani samo minutu kasnije sastav Philippea Gardenta dolazi do dva pogotka prednosti. S istom razlikom (12:14) ušlo se u nastavak dvoboja. Nakon dva uzastopna pogotka Didiera Dinarta PSG je po prvi puta na +5 otišao nakon 40 minuta igre. Domaći rukometaši nakon toga više nisu pronašli način za novu prijetnju gostujućem sastavu.

Odličan je u ovoj pobjedi bio francusko reprezentativno krilo Luc Abalo sa sedam preciznih šuteva. Hrvatski reprezentativac Marko Kopljar tri je puta tresao protivničku mrežu, dok se u dresu poražene momčadi s osam pogodaka istaknuo Benjamin Massot Pellet.

U subotu su svoje mjesto u četvrtini finala osigurale momčadi Créteila i Nantesa. Pretposljednja momčad LNH-a na domaćem je terenu svladala Dijon rezultatom 31:23. Prednost od tri pogotka sastav Benjamina Pavonija osigurao si je već pred odlazak na predah, a najviše zahvaljujući nezaustavljivom Quentinu Minelu (10 pogodaka) nakon samo sedam minuta igre u nastavku domaćin je stigao na 23:17. Davorin Vranić nije se našao u konkurenciji za ovaj susret, dok je Mario Obad susret zaključio s dva isključenja.

Nakon prvenstvenog okršaja proteklog tjedna u subotu su snage još jednom odmjerili "španjolski" Nantes i Fenix Jeromea Fernandeza. Ponovno je kapetan Francuske bio jedan od najistaknutijih igrača svoje momčadi, ali niti ovoga puta to nije bilo dovoljno za konačno slavlje. U 16. kolu rukometaši Thierryja Antija slavili su rezultatom 31:26, dok su nastavak natjecanja izborili 29:26 pobjedom.

Fernandez je u 36. minuti pogodio za 16:16 vrativši svoju momčad u igru, u idućim minutama Nantes je zbog ozljede ostao bez pivota Gharbia, gosti bez Celestina (crveni karton), a novu je osjetniju prednost (+3) pobjednički sastav ostvario u 54. minuti nakon perioda igre pogodak za pogodak. Stefan Vujić nije se upisao u listu strijelaca, tek je zaradio jedno isključenje.