Asobal liga, 20. kolo, 03.03.2013, 12:30 h
Helvetia Anaitasuna
Helvetia Anaitasuna 27:24 Quabit BM Guadalajara

Anaitasuna preko Guadalajare do svog sedmog ovosezonskog slavlja u španjolskom prvenstvu

Zvonka Keliš • nedjelja, 03.03.2013.

Kompletirano je i 20. kolo španjolskog rukometnog prvenstva. U Pamploni je, naime, momčad Anaitasune ugostila rukometaše Guadalajare koji su se kući vratili bez novih bodova. Domaćin je, pak, upisao svoje sedmo ovosezonsko slavlje u Ligi Asobal.

Pamplona je ove nedjelje bila domaćin dvoboja 20. kola španjolskog rukometnog prvenstva u sklopu kojeg su snage odmjerile momčadi Anaitasune i Guadalajare. Do svoje sedme ovosezonske pobjede u Ligi Asobal domaćin je stigao nakon zanimljivih 60 minuta igre u kojima je imao minimalnu prednost na poluvremenu da bi na koncu slavio s tri pogotka razlike. Gostima stoga nije preostalo drugo već da se kući vrate bez novih bodova.

Iako je gostujuća momčad susret otvorila vodstvom 3:0 koje je ubrzo poraslo i na 6:2, ona domaća se tek tada uigravala te je polako, ali sigurno hvatala priključak. Na ulasku u samu završnicu prvoga dijela tako je serijom od četiri pogotka poravnala, ali i preokrenula rezultat za vodstvo 12:10. Na predah se, pak, išlo s domaćih +1 (13:12).

Uvodne minute nastavka donijele su povećanje domaćeg vodstva na 15:12 nakon čega se igrači Anaitasune samo dodatno odvajaju od svog suparnika. Trudili su se gostujući rukometaši sustići rezultat, stigli su tako na 16:19 i 21:24, no više od toga nisu mogli. Konačno, domaći rukometaši upisuju slavlje 27:24.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Ricard Reig, Božidar Nadoveza i Javier Borragan s po šest postignutih pogodaka. Domaći vratar Alejandro Sanchez sakupio je 12 obrana, dok je Jorge Gomez kod gostiju obranio 13 udaraca. Najbolji kod Guadalajare bio je Jorge Filipe Fernandes također sa šest golova.