Đuro u Dubrovniku osigurao spektakl u Sinju, ostatak društva "rekreativno"

Mišo Gulić • nedjelja, 03.03.2013.

Nakon odigranog 16. kola u A-1 ligi bitka za posljednje raspoloživo mjesto koje vodi u Ligu za prvaka zahuktala se do kraja. Alkar je porazom u Dardi u igru vratio Đuru Đakovića koji je slavio u Dubrovniku, a očekivane pobjede upisali su i Zagreb protiv Zaboka, Jolly u srazu s Osijekom te Kvarner koji je za protivnika imao Križevce...

Sve oči nakon odigranih utakmica u 16. kolu uprte su u dvoboj Alkara i Đure Đakovića koji će se u subotu u Sinju međusobno razračunati za jedino preostalo mjesto koje vodi u doigravanje za prvaka i sudar s najboljim hrvatskim momčadima. Sinjani su situaciju zakuhali porazom u Dardi, što Brođani nisu propustili iskoristiti narednog dana u Dubrovniku koji već polako pakuje kofere za niži rang natjecanja.

Dubrovnik - Đuro Đaković 69:77 (19:20, 27:18, 10:17, 13:22)

Puno teže od očekivanog Đuro Đaković je stigao do pobjede kod fenjeraša Dubrovnika, a ti su ga bodovi vratili u situaciju u kojoj sam odlučuje o svojoj sudbini, jer eventualnim slavljem u narednom kolu protiv Alkara u Sinju, Brođani bi gotovo sigurno bili među putnicima u Ligu za prvaka. S druge strane Dubrovčanima za opstanak u ligi igra tek teška teorija.

Svjesni važnosti ovih bodova, Đurinci su vrlo loše otvorili susret i zarana se suočili sa zaostatkom, teško je u tim trenutcima bilo raspoznati tko je fenjeraš a tko legitiman kandidat za vrh, stoga prednost domaćih od 46:38, nakon 20 minuta igre, nipošto nije bila nezaslužena.

Dubrovnik je u istom ritmu nastavio i u nastavku, gosti su, istina, uhvatili priključak, međutim, domaći su odolijevali sve do pred dvije minute prije kraja kada je semafor pokazivao 64:65 u korist Đure. Do kraja je do izražaja došlo iskustvo Brođana, dosta toga su riješili s linije za slobodna bacanja, stoga su bez drame u završnim sekundama osigurali nove bodove, ujedno i devetu pobjedu u prvenstvu.

Najbolji u domaćim redovima bio je Perić koji je zabio 24 koša, a odličnu utakmicu odigrao je i Mikulić čiji je učinak iznosio 20 koševa i šest skokova. Za Momčad iz Slavonskog Broda najviše je ubacio Batina (17 p, 8 sk), a koš manje dodao je Živković uz šest skokova.

Kvarner 2010 - Križevci PF 104:83 (27:18, 25:26, 23:18, 29:21)

Vodeća momčad lige na svom je parketu lakoćom došla do novih bodova te tako još jednom potvrdila da sjajni rezultati u tekućoj sezoni nikako nisu plod slučajnosti. Rasterećeni i bez imperativa, u utakmici koja nije imala baš nikakvu rezultatsku važnost, Riječani su pokazali svu raskoš talenta u njihovim redovima.

Križevci su se oduprli domaćem naletu u uvodnom dijelu i egal držali dobrih osam minuta, nakon čega je Kvarner "ubacio u petu" i prvu četvrtinu zaključio s devet koševa viška, čime je trasirao put ka novoj pobjedi. Gosti ipak nisu dozvolili raspad sustava, pa su na odmor odnijeli minus od "prihvatljiv" osam koševa.

Odličan domaći ulaz u drugo poluvrijeme definitivno je otklonio sve dvojbe o pobjedniku, ako ih je uopće i bilo, tako da su igrači Kvarnera do kraja otpustili ručnu, pritom ubacivši čak 104 koša, uz dosta prilike za igrače koji do sada nisu imali velik broj minuta u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Radić je bio najraspoloženiji pojedinac s ubačenih 20 koševa, a odličnu utakmicu odigrali su i Boban s 18 koševa te Škifić s 15. U redovima gostiju Rembert i Zrnić su ubacili po 19, koš manje dodao je Krstanović, a dva manje djelo su Svobode.

Zagreb - Zabok 85:72 (15:16, 22:20, 33:21, 15:15)

Nakon poraza od Križevaca i prilično loše igre, Zagreb je "obraz" spašavao protiv Zaboka, momčadi koja ga je teško porazila u prvom dijelu prvenstva, ali koja se dobro držala i u dvoboju odigranom u nedjelju. Bio je to još jedan susret bez rezultatskog imperativa, odigran za prestiž.

Prvi dio susreta protekao je u prilično izjednačenom ritmu, nije to bila utakmica velikog intenziteta, a željni "osvete" Mravi su u nastavku podignuli ritam i dobrom šuterskom rolom osigurali nove bodove. Također, jasno je ako u Ligi za prvaka žele biti konkurentniji da će svoju igru morati podignuti za barem nekoliko nivoa.

U redovima Zagreba prvo ime je bio Poščić koji je zabio 20 koševa te uz to ostvario 13 skokova, a prvi asistent bio mu je Novačić s 18 koševa četiri skoka i tri asistencije. Kod gostiju, Tomas je ubacio 21, a odličan je bio i Bundović čiji je učinak iznosio 17 koševa i 11 skokova.

• Marsonia08.03.2013. u 16:23
    Đuro ide dalje, a onda opet "plač gitare"...
    Marsonia
  • Sused05.03.2013. u 00:04
    Misliš da Svjetlost ne bi pobijedila Dardu da su se sve utakmice igrale u isto vrijeme ?
    Sused
  • Obrisan korisnik04.03.2013. u 21:44
    Triba tu utakmicu dobit prvo pa onda pričat, jer svi su se zaletili i već računaju da je alkar pobjedia ali utakmica se igra 40 minuta i publika može dat vitar u leđa ali ne može publika pobjdit sama,nego igrači moraju bit koncentrirani od prve do zadnje minue..Al virujen da snaga domaćeg terena... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik04.03.2013. u 20:24
    Smiješnih optužbi?? Alloooo Zemlja zove Suseda!!!!!
  • Sused04.03.2013. u 18:28
    Ali kako bi mi bilo drago da dobije Đuro tamo,da ovi što cijele godine imaju na pameti samo košarku ostanu i bez toga :) Pogotovo nakon onih smiješnih optužbi za namještanje prošle godine.