Očekivana pobjeda Jollyja nad Osječkim sokolom

S Baldekina:Ivana Jurica • subota, 02.03.2013.

Na svom su Baldekinu košarkaši Jollyja Jadranske banke Šibenik upisali još jednu prvenstvenu pobjedu. U debiju novog trenera Ivana Velića momčad je upisala pobjedu nad Osječkim sokolom rezultatom 94:64. Velić je isprobao sve igrače, a jedini su bez minutaže ostali ozlijeđeni Katura i Naletilić.

Jolly JBŠ – Osječki sokol 94:64 (33:13, 19:23, 20:13, 22:15)

Šibenik, dvorana na Baldekinu, gledatelja 200
Suci: Tonči Anzulović, Leo Roglić, Martin Vulić

Jolly Jadranska banka Šibenik: Petković 5, Katura, Vlaić 8, Vrlika 2, Ross 9, Mrva 18, Naletilić, Bubalo 6, Vrsaljko 2, Gabrić 23, Gulam 6, Butorac 15. Trener: Ivan Velić.

Osječki sokol: Tucaković, Šarac 9, Budimir 17, Mario Raič 3, Marko Raič 14, D. Radoš 14, Tomeljak 2, Križanac 2, T. Radoš, Kozić 3. Trener: Zoran Helbich.

Kao što se i očekivalo, košarkaši Jollyja Jadranske banke Šibenik nisu imali problema u upisivanju pobjede nad pretposljednjom momčadi A-1 lige. Već u trećoj minuti domaćini su imali vodstvo od 10:1, a u strijelce su se upisivali svi igrači koji su bili na parketu. Već do kraja četvrtine prednost je narasla na okruglih 20 koševa (33:13), s tim da je Velić u završnim minutama četvrtine na parketu istovremeno držao i svu trojicu zaštićenih igrača.

Već do kraja prvih deset minuta igre Velić je izrotirao cijelu momčad. U igru nisu ulazili samo Katura (šavovi na prstu lijeve ruke) i Naletilić (problemi s laktom). I nastavak je prošao u uvjerljivom vodstvu domaće momčadi: prednost se najčešće kretala oko 20 koševa.

Rezultatom 52:36 ušlo se u drugo poluvrijeme. U pet minuta nastavka domaćini su postigli samo pet koševa, a gosti duplo više, pa se prednost smanjila na osam koševa (57:49). Ubacili su tada Šibenčani u brzinu više i ponovno odjurili na više od 20 koševa prednosti. Napravili su seriju od 15:0, do kraja četvrtine nisu primili koš pa je prednost ponovno bila dvoznamenkasta – 72:49.

Velić je i dalje rotirao momčad, ne bi li se uvjerio u mogućnosti svakog igrača kojeg ima na raspolaganju. A u zadnjoj dionici igre razigrao se Butorac, koji se polako vraća u formu nakon oporavka od ozljede. Na drugoj strani, nekoliko je dobrih akcija u nizu imao i Budimir, no, to nije značajnije utjecalo na rezultat, budući da je pitanje pobjednika odavno bilo riješeno. Poslije trice Budimira, posljednji koš na susretu, za konačnih 94:64, postigao je domaći kapetan Gabrić.

S 23 koša upravo je Tomislav Gabrić bio najefikasniji u redovima domaće momčadi, 18 je ubacio Mrva (dodao je tome i deset skokova), a 15 Butorac. Kod gostiju Budimir je ubacio 17, a po 14 koševa Marko Raič i Dino Radoš.