Prosinečki nastavio niz nepobjedivosti, Galatasaray poražen uz promašaj Drogbe s 11 metara

Borna Rupnik • subota, 09.03.2013.

U novom kolu turskog prvenstva Galatasaray je ostao praznih ruku, a Robert Prosinečki nastavio je nizati utakmice bez poraza na klupi Kayserispora...

Uoči puta u Gelsenkirchen na uzvratnu utakmicu osmine finala Lige prvaka, Galatasaray je ugostio Genclerbirligi te je ubilježio minimalni poraz. Gosti su slavili pogotkom Bjorna Vleminckxa iz 60. minute dvoboja.

Poslije toga u igru je s klupe ušao i Didier Drogba, koji je pet minuta prije kraja iznudio sporni kazneni udarac. Sam ga je izveo, ali i promašio, te je tako propustio osigurati Galatasarayu barem jedan bod.

Kayserispor je zaigrao na gostovanju kod Istanbul Buyuksehira, a momčad pod vodstvom Roberta Prosinečkog nastavila je svoju seriju nepobjedivosti i produžila je na sedam utakmica. Tako više ni europske pozicije ne izgledaju nedostižno.

Završilo je 0:0, a Kayserispor nakon 25 odigranih utakmica ima 36 bodova i drži sedmo mjesto na tablici. U protekle tri utakmice Prosinečki je uzeo maksimalnih devet bodova, a u idućem kolu odmjerit će snage upravo s Drogbinim i Sneijderovim Galatasarayem.

• Obrisan korisnik09.03.2013. u 19:01