Bundesliga, 25. kolo, 09.03.2013, 18:30 h
Borussia M'gladbach 1:1 Werder Bremen
Werder Bremen

Pavloviću 90 minuta u Werderovom prekidu serije poraza

Borna Rupnik • subota, 09.03.2013.

Borussia iz Mönchengladbacha i Werder iz Bremena zaključili su bundesligašku subotu remijem režiranim u samo pet minuta drugog poluvremena...

Mladi hrvatski branič Mateo Pavlović odigrao je cijelu utakmicu na gostovanju svog Werdera iz Bremena u Mönchengladbachu. Domaća Borussia uspjela je povesti, no gosti su izborili jedan bod.

Werder je pružio čvrstu obrambenu partiju, a domaćin nije imao prava rješenja za probijanje gostujućeg bloka, premda je bio aktivnija momčad na terenu.

Mreže se tako nisu tresle sve do 72. minute, kada je Wendt ubacio pred vrata Werdera, a Mlapa - koji je bio dio trostruke izmjene samo dvije minute ranije - ostao je nečuvan i glavom pogodio za 1:0.

No, veselje u Mönchengladbachu nije dugo trajalo. Samo pet minuta poslije Werder je napao po desnoj strani, De Bruyne ubacio na drugu vratnicu, a tamo je bio Ignjovski, koji je uspio gurnuti loptu pored Ter Stegena i preko gol-linije.

Werder je tako i četvrtu utakmicu zaredom ostao bez pobjede, no barem je prekinuo seriju od tri uzastopna poraza, a Borussia iz Mönchengladbacha još uvijek ostaje u borbi za europske pozicije.

• M-G11.03.2013. u 11:17
    nova sredina, nova ekipa, iz hrvatske lige u bundesligu, sigurno nije lako, debitirao protiv bayerna kad je werder igrao sa igračem manje, i onda ga novinari totalno poseru...jest da je odigrao loše, ali ljudi moji protiv najbolje ekipe bundeslige koja sve gazi i to sa igračem manje... a sad je već... [više na forumu]
    M-G
  • Obrisan korisnik09.03.2013. u 21:05
    Nije lose Mateo odigrao, iako se vidi da privikavanje jos traje i da problema ima s postavljanjem. U 90-toj minute zamalo da skrivi gol, sreca pa je golman bio budan.