Bundesliga, 25. kolo, 08.03.2013, 20:30 h
Augsburg
Augsburg 1:2 Nürnberg
Nürnberg

Igor Šestak • petak, 08.03.2013.

Utakmicom Augsburga i Nürnberga u petak je otvoreno 25. kolo Bundeslige. Bio je to dvoboj momčadi koje su nakon zimske stanke ostvarivale prilično dobre rezultate, a tri boda su pobjedom s 2:1 osvojili gosti. Golove su za njih postigli Kiyotake i Esswein, dok su domaćini do svog jedinog pogotka došli nakon velikog kiksa Nürnbergovog vratara Schäfera.

U prvoj utakmici 25. kola Bundeslige Nürnberg je na gostovanju s 2:1 svladao Augsburg i nastavio svoju seriju utakmica bez poraza. Nakon pobjede protiv Borussije (M) u 20. kolu, igrači Michaela Wiesingera su nanizali četiri remija, a na SGL Areni su ponovno osjetili slast pobjede, sedmi put ove sezone. Na kontu sada imaju 31 bod i barem privremeno su preuzeli 11. poziciju.

Domaćini ove utakmice također su bili u pozitivnom nizu. U sedam proljetnih kola izgubili su samo jednom i osvojili 12 bodova, a posljednji domaći poraz doživjeli su još početkom prosinca od Bayerna. Takvim nizom dobrih rezultata izborili su se za 16. poziciju koja vodi u doigravanje za ostanak u Bundesligi, no da bi seriji mogao doći kraj nagovijestili su gosti u 21. minuti.

Nakon početnog ispitivanja snaga pogodak za vodstvo Nürnberga zabio je Japanac Kiyotake. Bila je to jednostavna akcija u tri poteza. Nakon dugačkog ispucavanja Pekhart je glavom prenio loptu za Essweina, a on sjajno pronašao usamljenog Japanca koji je preciznim udarcem svladao domaćeg vratara Amsifa za svoj četvrti pogodak sezone.

Nakon vodećeg pogotka činilo se kako gostujući igrači lakoćom zaustavljaju sve pokušaje Augsburga, no u 36. minuti je sve pokvario njihov vratar Schäfer. Nakon ubačaja s desne strane glavom je pucao Werner. Nije to bio posebno opasan udarac i lopta je išla ravno u vratara, no on ju je pokušao odbiti u tlo pa onda uhvatiti. Umjesto toga lopta mu se od travnjaka odbila u nogu pa se otkotrljala preko gol-linije. Komičan trenutak za neutralne promatrače, tragičan za Nürnberg.

S rezultatom 1:1 se otišlo na odmor, a odlučujući trenutak dogodio se u 54. minuti. Gosti su izborili kazneni udarac na 17 metara od vrata, a izvođenja se prihvatio Esswein. Opalio je prizemno, ali vrlo snažno. Lopta je prošla pored živog zida, a domaći vratar Amsif nije ju uspio zaustaviti iako je išla vrlo blizu njega.

Augsburg je u preostalom vremenu dominirao, ali nije uspio stvoriti opasniju priliku. Najbliže su pogotku došli gosti u 84. minuti kada je Dabanli pogodio vratnicu. Na kraju, Nürnberg je odnio pobjedu iako je na cijeloj utakmici samo dvaput pucao u okvir domaćih vrata. Bila mu je to prva gostujuća pobjeda od 15. rujna.