3. HNL Istok: Slavonija povećala prednost na vrhu, Oriolik izgubio u Osijeku

Josip Piršljin • ponedjeljak, 11.03.2013.

Novo kolo na trećeligaškom Istoku donijelo je povećanje prednosti Slavoniji na čelu tablice. Požežani su bili uvjerljivi u Pleternici, a Oriolik je kiksao kod posljednjeplasirane Olimpije. Nakon katastrofalnog poraza 6:1 u prošlom kolu, BSK se iskupio navijačima slavljem 4:1 protiv cerničke Mladosti.

Vodeća momčad na tablici 3. HNL Istok i dalje pobjeđuje, a u ovom je kolu i povećala bodovnu zalihu nad prvim pratiteljem. Slavonija je slavila protiv Slavije, i to uvjerljivo - 3:0. U prvom poluvremenu utakmice u Pleternici pogotke za požešku momčad postigao je Mile Pavelić, a posao je u 67. minuti dovršio Bruno Boban.

BSK se uspio oporaviti od teškog 6:1 poraza od Slavonije u prošlom kolu. Vratio se na drugo mjesto pobjedom protiv Mladosti iz Cernika. Mario Vratović i Nemanja Dorić bili su strijelci u prvom dijelu, a u drugom je Dorić postigao još jedan. Pokušala se Mladost vratiti preko Igora Curića, no za konačnih 4:1 zabija Saša Kuburić.

Posljednjeplasirana Olimpija konačno je došla do pobjede, i to protiv Oriolika koji je uoči 17. kola bio na drugom mjestu. Osječani su u vodstvo došli već u 12. minuti kada je jedanaesterac realizirao Mario Mijatović, a s bijele točke bio je precizan i Dominik Milinković za izjednačenje momčadi iz Oriovca. Ipak, bodove je u Osijeku ostavio Alen Buljević pogotkom u 65. minuti.

NAŠK i Croatia su odigrali jedinu utakmicu 17. kola bez pogodaka, ali i bez pobjednika. U Našicama su se srele osmoplasirana i devetoplasirana momčad na ljestvici, te su nakon 90 minuta čvrste igre ostale na svojim pozicijama s istim brojem bodova.

Graničar i dalje nastavlja loviti prve tri ekipe. Na Spomen stadionu prvog igranja nogometa u Hrvatskoj uvjerljivo je pobijedio Višnjevac i približio se Orioliku na dva boda. Već do 15. minute Županjci su vodili s 2:0 nakon golova Hrvoja Galovića i Ivana Kegalja, a deset minuta prije kraja konačan rezultat postavio je Hrvoje Kovačević. Višnjevčani su mogli još više stradati jer je Graničar promašio jedanaesterac u 70. minuti.

Istim rezultatom Belišće je svladalo Lipik. U šestoj minuti do prednosti su domaći došli preko Dina Skenderovića, a pred kraj prvog dijela na 2:0 povisuje Mihael Dubrović. Zbog namjernog igranja rukom u svom šesnaestercu, Boris Utješinović je u redovima Lipika zaradio crveni karton, a Belišće je dobilo kazneni udarac kojeg je realizirao Zoran Ratković.

Mladost iz Antina uspjela je svladati Bedem na vlastitom igralištu. U prvom poluvremenu nije bilo golova niti na jednoj strani, ali su domaći zato u nastavku susreta postigli dva pogotka u razmaku od osam minuta. Najprije je vodstvo donio Matias Knezović, a ubrzo je za konačnih 2:0 zabio Danijel Augustinović.

Uspješno kolo za posljednje tri momčadi tablice kompletirala je Marsonia koja je u Slavonskom Brodu pobijedila Otok. Matej Lilić je bio precizan u 28. minuti, a nedugo potom Hrvoje Mišić je realizirao najstrožu kaznu za 2:0. Otočani se nisu uspjeli vratiti u utakmicu, već su u posljednjim minutama primili još jedan gol. Strijelac je bio još jednom Lilić.