Damir Žbulj • nedjelja, 17.03.2013.

U prvom nedjeljnom dvoboju 26. kola njemačke nogometne Bundeslige Lakićev Eintracht ugostio je Stuttgart i nakon vodstva na poluvremenu, uspio je izgubiti utakmicu u nastavku i tako šesti put u nizu ostati bez slavlja. Švabe su ovom pobjedom ipak povećali razliku pred opasnom zonom na osam bodova. Borussiji je u Mönchengladbachu bio dovoljan jedan pogodak za pobjedu nad Hannoverom...

U nevjerojatno negativnom nizu su nogometaši Eintrachta, pet utakmica bez pobjede, a umjesto da domaću utakmicu iskoriste za povratak pobjedama, doživjeli su novi neugodan poraz. Trener domaćih Armin Veh nekada je bio strateg Stuttgarta i sigurno se pokušao dobro pripremiti za protivnika. Nije tu bilo mjesta za Lakića, koji se ponovno našao na klupi.

Činilo se kako je Veh pogodio, dobro je igrao Eintracht prvo poluvrijeme, što je okrunio i vodećim pogotkom. Do prednosti su stigli u 17. minuti, kada je Aigner iskoristio fantastično proigravanje Schweglera. Lopta je kroz obranu stigla u prazan prostor, a napadač domaćih lukavo ju je pored vratara Ulreicha poslao u mrežu.

Gosti su se trgnuli do odmora, pokušao je Ibišević u nekoliko navrata, ali nije bilo promjene rezultata.

U nastavku, Stuttgart je krenuo otvorenije, a uskoro im se to i isplatilo pogotkom. Boka je prošao po desnoj strani, u kaznenom prostoru izbjegao je prvi start Schweglera, no, u drugom pokušaju branič ruši gostujućeg igrača, što je sudac kaznio penalom. Izveo ga je Ibišević i sigurno poentirao.

Domaćin se tada otvorio, napravio solidan pritisak na suparnika, zaredao s pokušajima, čak su do kraja dvoboja u tri navrata tražili i kazneni udarac, međutim, oni su bili ti koji su iduću loptu vadili iz mreže.

Korner je u 71. minuti izveo Maxim, igrač koji je samo nekoliko minuta ranije i ušao u igru, a branič Niedermeier najviši je u skoku, za potpuni preokret Stuttgarta na 1:2.

Bilo je svega do kraja dvoboja, nervoze, naguravanja, grubljih prekršaja, U posljednjih 15. minuta ušao je i hrvatski napadač Srđan Lakić, ali jednina prilika koju je uspio stvoriti bila je minutu prije kraja utakmice, kada je s ruba kaznenog prostora pucao ravno u vratara.

Sve je pokušao Eintracht do kraja da barem spasi bod, stigao je u posljednjoj akciji u protivnički 16-erac i njihov vratar Trapp, međutim ipak su na kraju slavili igrači Stuttgarta.

Sastav Armina Veha sada za trećom pozicijom zaostaje šest bodova, a velika je gužva i ispod njih te će morati krenuti s pobjedama ukoliko žele izboriti Europu. U idućem kolu gostuju kod Greuther Fürtha, što je prilika koju moraju iskoristiti. Stuttgart nakon reprezentativne pauze na svom terenu dočekuje dortmundsku Borussiju.

U posljednjem susretu 26. kola Borussia je u Mönchengladbachu dočekala Hannover te upisala vrijednu pobjedu. Pogodak koji je odlučio dvoboj postigao je de Jong, na odlično dodavanje Herrmanna.

U nastavku utakmice gosti su tražili izjednačenje, a nije im pomogao drugi žuti karton Da Silva Pinta, koji je isključenje zaradio zbog gestikulacija i prigovora sucu. Veliku priliku imali su u dodanom vremenu, opasno je pucao Pander, no, domaći vratar Ter Stegen dobrom je paradom spasio bodove Borussiji.

Hannover se novim gostujućim porazom smjestio na desetu bundesligašku poziciju, a u idućem kolu za dva tjedna ponovno moraju na put, kod Augsburga. Borussia je sedmoj poziciji, ali samo s bodom zaostatka za četvrtim Eintrachtom. U narednoj prvenstvenoj utakmici gostuju kod Freiburga.

Izuzetno će zanimljiva biti u završnici sezone borba za pozicije koje vode u europska natjecanja.

• cameosis17.03.2013. u 19:31
    nismo iskoristili kikseve konkurencije ... protiv fürtha obvezno pokupiti tri boda! barem je pao gol, bit će bolje.