Bundesliga, 26. kolo, 16.03.2013, 18:30 h
Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen 1:2(0:1) Bayern
Bayern

Damir Žbulj • subota, 16.03.2013.

U derbi susretu 26. kola njemačke nogometne Bundeslige Bayern je gostovao kod Bayera u Leverkusenu. Bez ozlijeđenog Riberyja, ali i Mandžukića, Müllera i Lahma, koji su dobili poštedu, Bavarci su ipak sretno stigli do slavlja. Zabio je u prvom dijelu i Mario Gomez, a tri boda su u završnici odnijeli autogolom domaćeg braniča Wollscheida...

Nakon prolaska u četvrtfinale Lige prvaka, uz neočekivanu dramu protiv Arsenala, Bayern je morao u Leverkusen kod Bayera, ekipe koja ih je svladala u prvom dijelu sezone na Allianz Areni. Tada je jedini pogodak za Bavarce zabio hrvatski reprezentativac i trenutno njihov najbolji strijelac Mario Mandžukić, no, ovog puta Apotekari se nisu trebali njihova najbolja strijelca. Uz Lahma, Müllera i Mandžukića, koji su dobili poštedu, na terenu nije bilo niti Francuza Riberyja, koji se oporavlja od ozljede i još uvijek nije u potpunosti bio spreman

Tako je Heynckes od prve minute poslao Shaqirija, Boatenga, spremnog Schweinsteigera, a priliku je u vrhu napada dobio i iskoristio Mario Gomez

Slika 1 od 1.

Iako su gosti od prve minute krenuli autoritativno, kao što to i priliči vodećoj ekipi na ljestvici, nije niti Leverkusen samo čekao u obrani. Igralo se dosta otvoreno, uz puno trke na obje strane terena.

Kiessling je odlično u 20. minuti volejom pucao s ruba kaznenog prostora, ali samo za korner, dok se s prilikama pred vratima zahuktalo u drugom dijelu prvog poluvremena, kada su i gosti stigli do prednosti.

Bayern je već mogao voditi na isteku prvih pola sata kada je Castro spasio čist pogodak nakon što je s crte izbio pokušaj Boatenga glavom. Na veliku priliku i solo pokušaj Robbena, odgovorio je opasnim udarcem iz daljine Kiessling, kojeg je Neuer odbio u korner.

Međutim, gosti su bili ti koji su poveli. Kontra Bayerna krenula je po lijevoj strani, Shaqiri je sjajno u sredini pronašao Gomeza, koji se s centra, pomalo nekarakteristično sjurio prema suparničkom kaznenom prostoru, prevario sve braniče koji su mu se našli na putu te smireno svladao vratara Bayera Lena, za svoj sedmi pogodak sezone. Zaostatkom domaćih krenulo se i u nastavak.

Odmah je reagirao i trener domaćih Lewandowski, krenuo je u drugi dio sa Samom izvadio je Schürrlea i bila ej vidljiva promjena na terenu. Zaigrali su bolje, hrabrije, ofenzivnije, što im se isplatio 15 minuta prije kraja.

Ubačaj iz kuta s desne strane Boenisch je glavom prebacio na drugu vratnicu, gdje je najspretniji bio kapetan Rolfes te iz neposredne blizine pospremio loptu u mrežu, za 1:1.

Zanimljivo i uzbudljivo bilo je i do kraja, mogao je i Pizarro gotovo u idućem napadu nakon primljenog gola ponovno goste dovesti su prednosti, ali sreća se ipak osmjehnula gostima, koji su zabili još jedan pogodak. Schweinsteiger je izveo slobodan udarac, a Wollscheid je ramenom promijenio smjer lopti i prevario svog vratara.

Poraz Bayera iskoristila je na najbolji mogući način dortmundska Borussia, koja je ekipi iz Leverkusena odmaknula na drugom mjestu za četiri boda. Nakon reprezentativne stanke Bayern, koji i dalje ima nevjerojatnih 20 bodova viška ispred aktualnog prvaka i na samo nekoliko je koraka do teoretske potvrde ovosezonske titule, na svom terenu čeka HSV. Bayer je gost u Düsseldorfu kod Fortune.

• Obrisan korisnik17.03.2013. u 11:55
    sve super, al malo pretjerujemo s mandžukićem..
  • Obrisan korisnik16.03.2013. u 23:22
    Gomez doa Gol Mandžo više nikada neće zaigrati
  • Obrisan korisnik16.03.2013. u 23:21
    Bayern je danas igrao skoro sa drugom postavom.
  • Obrisan korisnik16.03.2013. u 22:58
    bravo bayern, "razbili" su jos jedan rekord bundeslige 12 gostujucih pobjeda u sezoni, a imaju i samo 2 primljena gola u gostima