Ivan Pavić • subota, 16.03.2013.

U San Sebastiánu vidjeli smo utakmicu s puno pogodaka u kojoj su domaći Baski opravdali ulogu favorita nad gostima iz Valladolida te tako zadržali mjesto koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone. Drugi baskijski klub, Athletic Bilbao, nastavio je s lošom formom...

U prvih pola sata utakmica između Real Sociedada i Real Valladolida nije odavala da ćemo na kraju vidjeti pet pogodaka. Domaći su izveli blitzkrieg i u razmaku od samo 15 minuta postigli četiri pogotka, od toga tri u prvom poluvremenu.

Prvi u 33. minuti, kada nakon slobodnog udarca lopta dolazi do Mikela koji ju uspijeva proslijediti do Antoinea Griezmanna, a mladi Francuz pogađa mrežu gostiju za 1:0. U 39. minuti Sociedad udvostručuje prednost. Carlos Vela ubacuje s desne strane do Agirretxea koji odlično iz okreta s lijeve strane, s desetak metara, između dva igrača Valladolida pogađa suprotni gornji kut. U 44. minuti pogodak za Sociedad opet postiže Griezmann, nakon što je sjajno primirio loptu koju mu je sa svoje polovice uputio David Zurutuza.

Na početku drugog poluvremena vratar Valladolida, Daniel Hernández, morao je još jednom po loptu u svoju mrežu. Nakon odigranog duplog pasa Griezmanna i Xabi Prieta, Griezmann dodaje loptu desno Carlosu Veli koji šalje loptu do Xabi Prieta koji postiže posljednji pogodak Sociedada na utakmici.

Valladolid je imao dvije poluprilike, ali napadač gostiju, Manucho Gonçalves, nije uspio savladati Claudija Brava. U 87. minuti gosti su ipak uspjeli postići pogodak. U šesnaestercu gostiju Óscar González driblinzima izbacuje dva igrača domaćih te dodaje Guerri za konačnih 4:1.

Athletic Bilbao nastavio je s lošom formom te upisao četvrti uzastopni poraz. Na gostovanju kod Getafea, gdje nikada nisu uspjeli upisati pobjedu, jedan pogodak bio je dovoljan domaćima da ostanu u borbi za europska mjesta sljedeće sezone.

Getafe je od prve minute krenuo s pritiskom gostiju, a trud im se isplatio već u šestoj minuti. Udarac iz kuta izveo je Pedro León, a neometan u šesnaestercu gostiju ostao je Borja koji postiže jedini pogodak na utakmici.

Vratar domaćih Miguel Ángel Moyá bio je gotovo nezaposlen cijelu utakmicu, dok je Getafe posljednju priliku imao nakon kontre u 87. minuti kada je Pedro León dobro šutirao, ali dobro brani vratar domaćih Iraizoz.