Primera División, 28. kolo, 16.03.2013, 20:00 h
Real Madrid
Real Madrid 5:2 Mallorca
Mallorca

Branimir Korać • subota, 16.03.2013.

U 28. kolu Primere Real je na Santiago Bernabeuu ugostio momčad Mallorce i u efikasnoj utakmici slavio je s visokih 5:2. Jedan od zaslužnih za preokret Reala je Luka Modrić koji je krasnim golom u 54. minuti doveo Real u vodstvo 3:2. Mallorca je imala prednost na poluvremenu 2:1, no Real je u manje od 15 minuta okrenuo vodu na svoju mlin...

S Lukom Modrićem u prvih 11 Real je ugostio na Santiago Bernabeuu Mallorcu i u odličnoj utakmici slavio je 5:2. Šest golova samo po sebi govori o kvaliteti igre, Mallorca je pružila dobar otpor u prvih 45 minuta, ali je u nastavku Real potvrdio kvalitetu.

Modrić je odigrao još jednu dobru utakmicu začinjenu prekrasnim golom u 54. minuti kojim je Real stigao do vodstva 3:2 i preokrenuo utakmicu u potpunosti.

Počelo je šokantno po domaćina koji je već u sedmoj minuti bio u zaostatku. Giovani je odlično ubacio, a lijep pogodak glavom postigao je Nsue za neočekivano vodstvo Mallorce.

Real je odmah krenuo po poravnanje i ono je stiglo u 15. minuti. Pepe je odradio dobar dio posla, pronašao je Higuaina na "ziceru" i ovom nije bilo teško poslati loptu u mrežu.

Kada se očekivalo da će Real preuzeti konce utakmice u svoje ruke, Mallorca je još jednom šokirala. Igrala se tek 21. minuta, a Mallorca je stigla do novog vodstva. Još jednom je Realova obrana vrlo loše reagirala na ubačaj gostiju, ovaj put je Giovani iz kornera pronašao glavu Alfara koji odvodi Mallorcu do nove prednosti.

Primljeni pogodak pokrenuo je novi pritisak Reala koji je potpuno potisnuo goste na njihovu polovicu i deset minuta nakon vodećeg gola Mallorce Real je stigao blizu poravnanja. Higuainovo dodavanje umalo je iskoristio Cristiano Ronaldo, no njegov dobar pokušaj zaustavila je greda.

Do kraja prvog poluvremena Real je imao još nekoliko poluprilika, no promjena nije bilo.

Nakon odmora uslijedio je uragan domaćina. U 53. minuti Real je stigao do novog poravnanja i to nakon kornera. Odlično je skočio Ronaldo i glavom poslao loptu u mrežu za 2:2. Svega dvije minute kasnije uslijedio je Modrićev trenutak inspiracije, obrana Mallorce je izbila loptu, no samo do hrvatskog reprezentativca koji snažnim udarcem pogađa mrežu s više od 20 metara.

Real se tu nije zaustavio. Mallorca je bila u knockdownu i Real je to iskoristio u 57. minuti praktički završivši posao. Ponovno je mrežu gostiju pogodio Gonzalo Higuain, a asistirao je Mesut Özil.

Nakon ovog brzinskog preokreta domaćin je malo stao na loptu, zadovoljio se s ovim vodstvom i krenuo u privođenje utakmice kraju. U samoj završnici postigao je i peti pogodak, a strijelac je bio Karim Benzema na dodavanje dvostrukog strijelca Higuaina za konačnih 5:2.